Trwa ładowanie...

Koronawirus Niemcy. Angela Merkel zabrała głos ws. szczepień. Będą trudności

Koronawirus Niemcy. Jak zapowiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel, w kwietniu będzie wykonywanych mniej szczepień niż to było wcześniej zaplanowane.

Share
Koronawirus Niemcy.
Koronawirus Niemcy.Źródło: pixabay.com
d2mgltb

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa w Niemczech jest już coraz lepsza, ale u władz kraju nie ma euforii. Jak powiedziała kanclerz Angela Merkel w wywiadzie dla ZDF, w kwietniu Niemcy będą mieli trudności z wykorzystaniem wszystkich dostępnych szczepionek przeciw COVID-19.

Koronawirus Niemcy. Będą trudności w szczepieniach

Angela Merkel w rozmowie z dziennikarzami przyznała, że powolny start akcji szczepień w Niemczech wywołał rozczarowanie. Jej zdaniem tempo wynalezienia szczepionki na koronawirusa było zaskakująco szybkie.

d2mgltb

- To ogromne osiągnięcie, którego nikt nie mógł się spodziewać. A potem nie wskazaliśmy wystarczająco jasno, że na początku nie będzie wystarczającej liczby szczepionek dla wszystkich - powiedziała kanclerz Niemiec w telewizyjnym wywiadzie. W następnych dniach w Niemczech mają być zwiększone dostawy szczepionek. Do 4 kwietnia mają ją otrzymają wszystkie osoby znajdujące się w grupie o najwyższym priorytecie.

Kanclerz Niemiec dodała, że szczepionek będzie dostępnych tak dużo, że będą trudności z ich wykorzystaniem. Jednak zwróciła uwagę, że na początku okresu szczepień było ich zbyt mało.

Koronawirus Niemcy. Zbyt późno wprowadzony lockdown

Angela Merkel zabrała też głos na temat wprowadzenia w Niemczech lockdownu. Kanclerz Niemiec żałowała ostrożnej postawy względem wymogu noszenia maseczek, jaki obowiązywał na początku pandemii koronawirusa. Kanclerz także żałuje oporów przed ponownym zamknięciem gospodarki.

Rafał Trzaskowski zastąpi Borysa Budkę? Cezary Tomczyk jednoznacznie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2mgltb

Podziel się opinią

Share
d2mgltb
d2mgltb
Więcej tematów