Trwa ładowanie...
d4ghc7l

Koronawirus. Łotwa i Estonia wprowadziły zmiany dla Polaków. Wraca obowiązek kwarantanny

Koronawirus. Wzrost liczby zakażonych koronawirusem w Polsce sprawił, że władze Łotwy i Estonii wprowadziły obowiązek dwutygodniowej kwarantanny dla Polaków wjeżdżających na teren tych krajów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Zmiany dla Polaków na Łotwie i w Estonii
Koronawirus. Zmiany dla Polaków na Łotwie i w Estonii (PAP)
d4ghc7l

Koronawirus. Łotwa i Estonia wprowadziły zmiany dla Polaków

Łotwa i Estonia wprowadziły zmiany dla Polaków podróżujących na teren tych krajów. Jeszcze do niedawna Polacy mogli tam wjeżdżać bez żadnych przeszkód, ale przez wzrost liczby zakażonych w naszym kraju, władze na Łotwie i w Estonii zdecydowały się na zmianę decyzji i przywróciły obowiązkową dwutygodniową kwarantannę.

Jak informuje "Rzeczpospolita", co tydzień rządy Łotwy i Estonii podają listę krajów, których obywatele nie muszą poddawać się dwutygodniowej kwarantannie po przekroczeniu granicy. Znajdują się na niej państwa, w których liczba nowych zakażeń w trakcie dwóch ostatnich tygodni nie przekroczyła 15 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców. W Polsce ten wskaźnik jest wyższy, co oznacza, że naszego kraju nie ma na liście bezpiecznych w Estonii i na Łotwie.

d4ghc7l

Koronawirus. W Polsce rośnie liczba zakażonych

W Polsce jest już 32 227 zdiagnozowanych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 1359 osób chorych na COVID-19. Ministerstwo zdrowia w swoich statystykach poinformowało także o 17 076 ozdrowieńcach.

Znacznie lepiej wyglądają statystyki na Łotwie i w Estonii. W pierwszym z tych krajów stwierdzono 1111 przypadków zakażenia, a ostatni przypadek zdiagnozowano 20 czerwca. W Estonii stwierdzono 1981 przypadków zakażenia koronawirusem. Tam również ostatni pozytywny test wykryto 20 czerwca.

Z kolei na świecie liczba zakażonych przekroczyła już 9 milionów. Zmarło ponad 472 tys. osób.
Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Borys Budka złożył życzenia Jarosławowi Kaczyńskiemu. Złośliwości nie zabrakło

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ghc7l

Podziel się opinią

Share

d4ghc7l

d4ghc7l
Więcej tematów