Trwa ładowanie...

Koronawirus - Łódź. Nowe ognisko w klasztorze karmelitanek

Koronawirus. Nowe ognisko zakażeń SARS-CoV-2 potwierdzono w Łodzi. Infekcję potwierdziły testy u 12 zakonnic z klasztoru Sióstr Karmelitek Bosych. Trzy z nich trafiły do szpitala. Jedna jest w stanie krytycznym - przekazała Archidiecezja Łódzka.

Share
Koronawirus - Łódź. Nowe ognisko w klasztorze karmelitanek
Koronawirus - Łódź. Nowe ognisko w klasztorze karmelitanekŹródło: East News, fot: AP, Associated Press
d21mqh3

Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u wszystkich 12 zakonnic z łódzkiego zgromadzenia - wynika z informacji przekazanych przez Archidiecezję Łódzką Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Stan trzech zakonnic wymagał hospitalizacji. O życie jednej z nich trwa walka lekarzy. Przełożona łódzkiego Karmelu s. Maria Weronika od Najświętszego Oblicza przekazała, że pozostałe mieszkanki klasztoru "są osłabione, ale powoli wracają do zdrowia".

"Łódzki klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych został objęty izolacją z uwagi na COVID-19" - przekazał w komunikacie w mediach społecznościowych ks. Paweł Kłys. rzecznik prasowy łódzkiej kurii.

d21mqh3

Zobacz też: Szczepionka na COVID. Rzecznik polskiej policji o oszustach oferujących szczepionki poza systemem

Służby sanitarne zarządziły kwarantannę także wśród osób, które mogły mieć kontakt z zakonnicami z klasztoru.

Zamknięty dla wiernych został również kościół pw. Św. Teresy, który znajduje się na terenie klasztoru zakonu klauzurowego.

d21mqh3

Koronawirus w Polsce. Nowe ognisko w klasztorze karmelitanek

"Na co dzień Siostry modlą się w intencji mieszkańców Łodzi i całej diecezji, dziś to One potrzebują naszej modlitwy. Nie zawiedźmy Sióstr i módlmy się razem za Łódzki Karmel!" - zaapelował we wpisie na Facebooku rzecznik łódzkiej kurii.

Jak przypomina Radio Łódź, zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Bosych istnieje w Łodzi już ponad 90 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d21mqh3

Podziel się opinią

Share
d21mqh3
d21mqh3
Więcej tematów