Trwa ładowanie...
d3em72t

Koronawirus. Komisja Zdrowia pracowała 11 godzin nad projektem PiS

Sejm. Komisja Zdrowia pracowała nad projektem ws. zwalczania epidemii koronawirusa. Przyjęto szereg poprawek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Komisja Zdrowia pracowała 11 godzin
Koronawirus. Komisja Zdrowia pracowała 11 godzin (Twitter)
d3em72t

Posiedzenie Komisji Zdrowia ruszyło w środę przed godziną 14, a zakończyło się po godzinie 2. Posłowie zajmowali się projektami KO, Lewicy, PiS, PSL ws. walki z epidemią, jednak za wiodący uznano ten z Prawa i Sprawiedliwości.

Przyjęto m.in. rozwiązanie przedstawione przez Lewicę, zgodnie z którym nieprzestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa będzie stanowiło uzasadnioną przyczynę odmowy sprzedaży.

Z kolei Bolesław Piecha z PiS zaproponował, aby żołnierze, funkcjonariusze Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego, a także Służby Więziennej, delegowani do zadań przy epidemii, mieli prawo do 100 proc. uposażenia, gdy trafią na kwarantannę lub izolację. Komisja przyjęła poprawkę.

d3em72t

Koronawirus w Polsce. Burza po decyzji Jerzego Owsiaka. Władysław Kosiniak-Kamysz: zadzwoniłbym do niego

Koronawirus. Projekt PiS z poprawkami

Posłanka Hanna Gill-Piątek w imieniu ruchu Polska 2050 dodała, że prawo do pełnego uposażenia na kwarantannie i w czasie izolacji powinni mieć również strażnicy gminni i miejscy, którzy są włączeni w zadania związane koronawirusem. W tym przypadku komisja również pozytywnie rozpatrzyła poprawkę.

d3em72t

Przyjęto dodatkowo rozwiązanie, by prawo wykonywania zawodu lekarza zostało przyznane "osobie, która uzyskała kwalifikacje poza terytorium państw Unii Europejskiej".

Posłowie zgodzili się także, by była możliwa praca dla pielęgniarek z mniejszym doświadczeniem. Chodzi o zadania wykonywane na stanowisku dyspozytora medycznego i ratownika medycznego. Natomiast pozostaje bezwzględny wymóg posiadania właściwego wykształcenia i prawa wykonywania zawodu.

Z kolei Koalicja Obywatelska zaproponowała, by w przypadku niekontrolowanego rozprzestrzeniania się choroby, samorząd miał możliwość dokonać zamówień na usługi lub dostawy bez zastosowania przepisów prawa zamówień publicznych. Jest jeden warunek: samorząd w terminie 14 dni musi zamieścić w Biuletynie Zamówień Publicznych informację o firmie lub podać imię i nazwisko podmiotu, z którym zawarł umowę na wykonanie zamówienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3em72t

Podziel się opinią

Share
d3em72t
d3em72t
Więcej tematów