Trwa ładowanie...
d2svkij

Koronawirus. Komisja Europejska porozumiała się z Sanofi ws. szczepionek na COVID-19

Koronawirus pustoszy Europę. W wielu państwach wzrosła liczba zakażeń. Tymczasem Komisja Europejska porozumiała się z firmą Sanofi na zakup 300 milionów sztuk szczepionek przeciwko COVID-19.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Komisja Europejska porozumiała się z firmą Sanofi. Europa otrzyma 300 mln dawek szczepionki (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus. Komisja Europejska porozumiała się z firmą Sanofi. Europa otrzyma 300 mln dawek szczepionki (zdjęcie ilustracyjne) (Komisja Europejska)
d2svkij

Informację ws. zakupu 300 milionów dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi przekazała na Twitterze szefowa KE Urszula von der Leyen.

Koronawirus. Porozumienie Komisja Europejska-Sanofi ws. szczepionek

"Dziś podjęliśmy z firmą Sanofi ważny krok dla przyszłości Europejczyków i zapewnieniu im dostępu do szczepionki na koronawirusa. Prowadzimy rozmowy z innymi firmami na temat obiecujących szczepionek opartych na różnorodnych technologiach. Szczepionka będzie dobrem globalnym" - napisała przewodnicząca Komisji Europejskiej.

d2svkij

Jak podkreśliła, na ten moment nie wiadomo, która ze szczepionek, nad którymi pracuje obecnie cały świat, okaże się najlepsza. - Dlatego Europa inwestuje w zdywersyfikowany portfel obiecujących szczepionek, opartych na różnych typach technologii - tłumaczyła Urszula von der Leyen, której stanowisko opublikowano na stronie KE.

Zobacz też: "Oni są niesamowici". Piękne słowa o Powstańcach

Koronawirus. Porozumienie Komisja Europejska-Sanofi ws. szczepionek. "To pierwszy krok"

Przewodnicząca Komisji Europejskiej dodała, że właśnie takie działanie zwiększa szanse Europy na szybkie uzyskanie właściwego środa do walki z epidemią koronawirusa. - By znaleźć wyjście z tego kryzysu, jesteśmy gotowi pomóc bardziej narażonym państwom w łatwiejszym uzyskaniu dostępu do szczepionek - zapewniła.

d2svkij

W opublikowanym na stronie Komisji Europejskiej oświadczeniu, cytowana jest także wypowiedź komisarz ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności. - Bezpieczna i skuteczna szczepionka COVID-19 to najpewniejsza strategia wyjścia z kryzysu. Właśnie z tego powodu w ostatnich tygodniach negocjowaliśmy dostęp do obiecujących szczepionek - mówiła Stella Kyriakides.

Jak dodała, zakończenie rozmów i porozumienie z firmą Sanofi to pierwszy krok w zapewnieniu równego dostępu do szczepionek przeciwko koronawirusowi dla wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2svkij

Podziel się opinią

Share
d2svkij
d2svkij
Więcej tematów