Trwa ładowanie...

Koronawirus - Kielce. Trzy zgony i 30 zakażonych księży

Koronawirus w domu dla emerytowanych księży w Kielcach. Zakażonych jest 30 duchownych w podeszłym wieku. Badania potwierdziły, że SARS-CoV-2 zainfekowani byli też trzej księża, którzy zmarli w ostatnich dniach.

Share
Koronawirus - Kielce. Trzy zgony i 30 zakażonych księży
Koronawirus - Kielce. Trzy zgony i 30 zakażonych księżyŹródło: Agencja Gazeta
d22cz0x

Ognisko koronawirusa w Domu Księży Emerytów w Kielcach obejmuje teraz ponad 30 osób - przekazały władze kościelne. To 30 starszych kapłanów oraz kilku pracowników zatrudnionych do opieki.

Rzecznik diecezji kieleckiej ks. Mirosław Cisowski powiedział Radiu Kielce, że emerytowani księża mimo zakażenia czują się dobrze. Wszyscy mają powyżej 75 lat.

d22cz0x

- Jednak niestety badania potwierdziły, że trzej, którzy zmarli w ostatnich dniach, także chorowali na COVID-19 - wyjaśnił ks. Cisowski.

Zobacz też: Żółte strefy w całej Polsce. Jakie obostrzenia obowiązują?

Rzecznik diecezji przekazał również, że zakażeni pracownicy placówki przechodzą infekcję SARS-CoV-2 bezobjawowo.

Dom Księży Emerytów w Kielcach został zamknięty dla osób z zewnątrz. Nieczynna jest kaplica, a księża pozostają cały czas w swoich pokojach. Inspektorzy sanitarni zezwolili na działanie kuchni, której pracownicy nie są zakażeni.

d22cz0x

Opiekę medyczną 50 kapłanom przebywającym na stałe w domu, zapewniają siostry zakonne, które są wykwalifikowanymi pielęgniarkami.

Koronawirus. Nowe dane ministerstwa. Znów rekord

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 4739 osób - podało w piątek Ministerstwo Zdrowia. To znów najwyższy dzienny bilans od początku epidemii. Resort poinformował również o śmierci 52 osób z COVID-19.

Łącznie od początku epidemii w Polsce infekcję SARS-CoV-2 potwierdzono u 116 338 osób. Zmarło 2919 chorych na COVID-19, a 77 875 osób wyzdrowiało.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d22cz0x

Podziel się opinią

Share
d22cz0x
d22cz0x
Więcej tematów