Trwa ładowanie...

Koronawirus i otwarcie granic. Łotwa i Estonia przywracają kwarantannę dla Polaków

Polacy będą musieli przejść obowiązkową, dwutygodniową kwarantannę po przyjeździe do Łotwy i Estonii. Wcześniej Polska była na liście krajów, z których można przyjechać do tych państw bez ograniczeń sanitarnych.

Koronawirus i otwarcie granic. Łotwa i Estonia przywracają kwarantannę dla PolakówŹródło: PAP, Leszek Szymański
d1hsjvb
d1hsjvb

Wakacje na Łotwie i w Estonii będą utrudnione dla Polaków.

Do tych krajów bez konieczności poddania się kwarantannie mogą wjechać mieszkańcy tych państw, w których liczba zakażeń w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie przekroczyła 15 na 100 tysięcy mieszkańców. W tych wyliczeniach pod uwagę brane są też te osoby zakażone, które nie są obywatelami danego kraju, ale przebywały na jego terenie. Polska spełniała ten warunek, do teraz.

Zgodnie z wyliczeniami łotewskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób, w naszym kraju liczba przypadków wynosi 15,8 na 100 tysięcy, a więc obowiązek odbycia kwarantanny obowiązuje już od teraz. Jeśli chodzi o Estonię - ta zasada ma obowiązywać od przyszłego tygodnia. Bez problemów Polacy wciąż mogą wjechać na Litwę. Tam zasady dotyczące przeliczania liczby zachorowań na 100 tys. mieszkańców nie obowiązują.

Wakacje i obowiązkowa kwarantanna

Przypomnijmy: pod znakiem zapytania przez moment były wakacje w Grecji. Pod koniec maja informowano, że Polacy będą musieli zostać po przyjeździe poddani obowiązkowej kwarantannie. Ostatecznie, po wyjaśnieniach polskiego MSZ, okazało się, że nie będzie z tym większych problemów.

d1hsjvb

W przesłanym nam komunikacie MSZ informował: "Zgodnie z ustaleniami MSZ od dnia 15 czerwca obywatele polscy będą mogli podróżować do Grecji ze wszystkich lotnisk, które nie znajdują się na liście EASA, tj. z każdego portu lotniczego oprócz Katowic. Pasażerowie przylatujący z innych polskich portów lotniczych po przylocie nie zostaną poddani obowiązkowej kwarantannie. Tylko w przypadku lotów z Katowic obowiązek kwarantanny zostanie zachowany".

Źródło: rp.pl

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy zarzuca kłamstwo Rafałowi Trzaskowskiemu. Cezary Tomczyk: nie wiem, o co chodzi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hsjvb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hsjvb
Więcej tematów