Trwa ładowanie...

Koronawirus. Chiny potwierdzają - w grudniu zniszczono próbki koronawirusa

Koronawirus w Chinach. Władze Chin przyznały, że jeszcze w grudniu nakazały zniszczyć w laboratoriach próbki koronawirusa. Jak twierdzą, była to standardowa procedura. Chcieli zapobiec katastrofie, niestety stało się inaczej.
Share
Chiny. Próbki koronawirusa były w chińskich laboratoriach już w grudniu. Władze nakazały je zniszczyć.
Chiny. Próbki koronawirusa były w chińskich laboratoriach już w grudniu. Władze nakazały je zniszczyć.Źródło: Getty Images
dhoxbre

Chiny. Władze potwierdziły, że zniszczono próbki koronawirusa, zanim jeszcze pandemia na dobre się rozpoczęła

Liu Dengfeng z chińskiej Krajowej Komisji Zdrowia powiedział, że poprzez zniszczenie próbek koronawirusa w laboratoriach w Wuhan, chciano "zapobiec ryzyku związanemu z bezpieczeństwem biologicznym w laboratoriach" i "zapobiec kolejnym katastrofom wywołanym przez niezidentyfikowane patogeny".

Koronawirus w Chinach

Pierwsze przypadki zachorowań na COVID-10 pojawiły się w Chinach już w grudniu 2019 roku. Tajemnicza i nieznana jeszcze wtedy choroba zaczęła uszkadzać płuca.

dhoxbre

Chiny. Już w grudniu w chińskich laboratoriach pojawiły się próbki koronawirusa

Chińczycy już końcem 2019 roku mieli w swoich laboratoriach próbki koronawirusa. Postanowili jednak je zniszczyć.

"Bazując na obszernych badaniach i opiniach ekspertów, zdecydowaliśmy się uznać go za patogen klasy drugiej, tj. silnie chorobotwórczy, i wdrożyliśmy procedury bezpieczeństwa biologicznego w kwestii pobierania próbek, transportu i aktywności o charakterze eksperymentalnym, a także w kwestii niszczenia próbek – powiedział Liu Dengfeng, cytowany przez "South China Morning Post".

Koronawirus. Chiny zniszczyły próbki w nieautoryzowanych laboratoriach

Pierwsze próbki koronawirusa zniszczono w nieautoryzowanych laboratoriach. Według Liu Dengfeng, była to zwyczajna procedura. Ponieważ laboratoria nie spełniały rządowych wymogów, pobrane próbki należało zniszczyć ze względów bezpieczeństwa.

dhoxbre

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

dhoxbre

Podziel się opinią

Share
dhoxbre
dhoxbre
Więcej tematów