Trwa ładowanie...
d2wo56d

Kornel Morawiecki wzmocni PiS? Szykuje się transfer do Zjednoczonej Prawicy

Coraz głośniej mówi się o tym, że koło Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego ma zasilić szeregi Zjednoczonej Prawicy kierowanej przez PiS. Wszystko wskazuje więc na to, że partia Jarosława Kaczyńskiego zyska w Sejmie kolejnych trzech posłów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O tym, że Kornel Morawiecki w końcu trafi do PiS-u, mówiło się od dawna.
O tym, że Kornel Morawiecki w końcu trafi do PiS-u, mówiło się od dawna. (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d2wo56d

"Morawiecki senior dogadany z PiS-em. Wolni i Solidarni mają dołączyć do szeroko rozumianego obozu Zjednoczonej Prawicy" - donosi portal wSensie.pl. Zdaniem autora tekstu Kornel Morawiecki, Małgorzata Zwiercan i Ireneusz Zyska, po odejściu w maju 2016 roku z Kukiz'15, mają teraz wzmocnić parlamentarną siłę PiS.

Byłoby to więc kolejne przetasowanie w szeregach partii Jarosława Kaczyńskiego. Pod koniec września PiS zasiliły dwie posłanki Anna Siarkowska i Małgorzata Janowska, które opuściły koło Republikanów. W ubiegłym tygodniu prezydium klubu zarekomendowało z kolei wyrzucenie z klubu parlamentarnego młodego posła Łukasza Rzepeckiego.

WIDEO: Najbogatszy minister. Analizujemy majątek Mateusza Morawieckiego

Mateusz Morawiecki zastąpi premier Szydło?

O tym, że Kornel Morawiecki w końcu trafi do PiS-u, mówiło się od dawna – jeszcze, gdy był on członkiem klubu Kukiz'15. Najstarszy w tej kadencji poseł sam opuścił Pawła Kukiza, ujmując się za ukaraną za głosowanie na dwie ręce posłanką Małgorzatą Zwiercan. Wtedy zamiast przejść do PiS stworzyli własne koło Wolni i Solidarni. Pomysł na współpracę z ugrupowaniem Kaczyńskiego nikogo chyba jednak nie dziwi. Ważnym posłem tej partii, wicepremierem i ministrem w rządzie Beaty Szydło jest przecież syn Kornela Morawieckiego, Mateusz Morawiecki.

d2wo56d

"I to za jego przyzwoleniem i błogosławieństwem Morawiecki senior buduje swoje ugrupowanie. Z politycznych plotek wynika, że udało mu się nawiązać już współpracę z kilkoma wójtami i burmistrzami na Dolnym Śląsku. Mateusz Morawiecki szuka bowiem swojego politycznego obozu wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Jest on wymieniany wśród kandydatów do zastąpienia premier Beaty Szydło, a do takiej roli musi znacznie wzmocnić się politycznie, aby rywalizować skutecznie ze środowiskiem Zbigniewa Ziobry. Trzonem jego "ekipy" ma się stać właśnie ugrupowanie jego ojca" - czytamy w wSensie.pl.

Kornel Morawiecki to działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej i nauczyciel akademicki. W Sejmie VIII kadencji pełni m.in. funkcję marszałka seniora.

Źródło: wSensie

d2wo56d

Podziel się opinią

Share
d2wo56d
d2wo56d
Więcej tematów