Trwa ładowanie...

Kornel Morawiecki wydaje pieniądze Kukiz'15. W byłym ośrodku posłanki Małgorzaty Zwiercan

Stowarzyszenie ojca premiera otrzymało od Kukiz'15 ponad 700 tys. zł. na budowę domu weterana "Solidarności Walczącej". Zamiast tego, za te pieniądze seniorzy wybrali się na wczasy do Jastrzębiej Góry. Do ośrodka powiązanego z koleżanką Morawieckiego, Małgorzatą Zwiercan.

Share
Kornel Morawiecki wydaje pieniądze Kukiz'15. W byłym ośrodku posłanki Małgorzaty Zwiercan
Źródło: East News, Fot: Paweł Wiśniewski
d4ez9lm

Jak donosi "Super Express" wczasy odbyły się w obiekcie prowadzonym przez spółkę "PHU Magnes". Wcześniej jego szefową była Małgorzata Zwiercan, posłankę Kukiz'15. To ona głosowała za Kornela Morawieckiego podczas jego nieobecności w Sejmie. Została za to wyrzucona z klubu Kukiz'15, a chwilę później z członkostwa w nim zrezygnował sam Morawiecki. Zwiercan potwierdza, że do niedawna kierowała ośrodkiem.

- Ten ośrodek jest mi bardzo bliski, ale nie zajmuję się już nim. Spółki "PHU Magnes" już nie prowadzę, jest ona rodzinna - mówi w rozmowie z tabloidem. Zwiercan precyzuje, że w ubiegłbym roku stowarzyszenie Solidarność Walcząca wykupiło w ośrodku 200 pobytów tygodniowych. Kosztu za jedną osobę wynosi 623 zł . - Większość tych osób z SW po raz pierwszy sobie pozwoliła na wyjazd gdziekolwiek! - dodaje posłanka.

d4ez9lm

Sprawą oburzony jest Paweł Kukiz. - Moją intencją nie było fundowanie staruszkom wczasów, tylko trwały budynek dla nich, dom weterana! Jeżeli nie ma nawet działki kupionej, nie ma zaczętej budowy, to tak, Kornel oszukał mnie, jak i weteranów z SW - mówił "Super Expressowi". Z kolei sam Morawiecki tłumaczy się, że 720 tys zł. to za mało, by dom weterana SW mógł powstać. Otrzymanych pieniędzy oddawać jednak nie zamierza.

Zobacz także: Powstaniec ma jedno, proste marzenie. Możecie pomóc je spełnić

Solidarność Walcząca otrzymała w 2017 roku także 300 tys. zł rządowych dotacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ez9lm

Podziel się opinią

Share
d4ez9lm
d4ez9lm
Więcej tematów