Trwa ładowanie...

Kornel Morawiecki: PiS powinno obawiać się kolejnych wyborów

Marszałek senior Kornel Morawiecki twierdzi, że Polacy zaczynają być "zmęczeni" rządami PiS. Poseł Wolnych i Solidarnych twierdzi, że wyniki wyborów samorządowych świadczą o kryzysie zaufania do partii Jarosława Kaczyńskiego. Skomentował również polityczną rolę swojego syna, Mateusza Morawieckiego.
Share
Kornel Morawiecki nie rysuje przyszłości PiS w jasnych barwach
Kornel Morawiecki nie rysuje przyszłości PiS w jasnych barwachŹródło: East News
d1ltulc

- Wyniki wyborów samorządowych pokazują, że ze strony partii rządzącej powinna być poważna obawa o wynik wyborów do parlamentu. Ja też się tego obawiam, żeby rządy nie zmieniły się na takie, jakie były za premiera Donalda Tuska, bo uważam, że obecne rządy są bardziej solidarne, bardziej sprawiedliwe. Istnieje obawa o zmianę kursu na ten bardziej liberalny, kapitalistyczny i drapieżny. I to jest zły objaw tych wyborów - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej we Wrocławiu Kornel Morawiecki.

Marszałek senior stwierdził, że spór o to, kto wygrał wybory samorządowe jest niepotrzebny. Jego zdaniem, PiS i KO, zamiast wzajemnie się "podkręcać", powinny zastanowić się nad tym, "jak dobrze rządzić Polską". - Uważam, że ten rząd, który od trzech lat zmienia nasz kraj ma lepsze propozycje. I chciałbym, by przez kolejne cztery lata nadal zmieniał nasz kraj. A wybory samorządowe pokazują, że może się to odwrócić i to by mnie bardzo martwiło - ocenił.

Według Morawieckieo seniora, "Polacy są już trochę zmęczeni rządami PiS-u". Zdaniem marszałka seniora, niektóre reformy PiS są przeprowadzane za wolno. - Reforma sądownicza absolutnie się ślimaczy. Ja tego nie widzę. Mamy też bardzo duże opory ze strony Unii Europejskiej. To jest bardzo złożony proces - stwierdził.

d1ltulc

Zobacz także: Premier Mateusz Morawiecki o dzieciach polityków. Czy czyta Pudelka?

Posła WiS martwi również, że jego syn premier Mateusz Morawiecki "stał się tylko twarzą PiS-u, a nie przedstawia się jako propozycja dla Polaków". - On jest oczywiście teraz jednym z przywódców PiS-u, ale on wyszedł z trochę szerszych korzeni, niż same korzenie związane z Prawem i Sprawiedliwością - zauważył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ltulc

Podziel się opinią

Share
d1ltulc
d1ltulc
Więcej tematów