Trwa ładowanie...
d38xlip
d38xlip

Koreańscy energetycy nie chcą prywatyzacji

Strajkujący w Seulu (AFP)
Władze Korei Południowej oświadczyły, że nie będą prowadziły rozmów ze strajkującymi od miesiąca związkowcami-pracownikami przemysłu energetycznego, dopóki związki nie zrezygnują z postulatów wstrzymania prywatyzacji sektora. O decyzji władz poinformował w poniedziałek przedstawiciel ministerstwa handlu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d38xlip

W poniedziałek związki zawodowe strajkujących pracowników przemysłu energetycznego zaproponowały koreańskiemu rządowi powrót do stołu negocjacji. Kilka godzin wcześniej państwowy monopolista Koreańska Korporacja Energii Elektrycznej poinformowała, że zamierza zdusić protest, zwalniając ponad 3 tys. robotników uczestniczących w strajku, i zatrudnić nowych pracowników.

Związki zawodowe protestują przeciwko rządowym planom prywatyzacji sektora energetycznego. Strajkujący pracownicy uważają, że prywatyzacja doprowadzi do masowych zwolnień.

Przedstawiciel pracowników Cho Jin-wook wezwał rząd do rozmów ze związkiem o zminimalizowaniu prawnych sankcji wobec strajkujących robotników. Dodał, że wtedy strajk zostanie zakończony.

Rządowy plan prywatyzacji sektora energetycznego w Korei Południowej został zatwierdzony przez parlament w 2001 r. (miz)

d38xlip

Podziel się opinią

Share

d38xlip

d38xlip
Więcej tematów