Trwa ładowanie...
d46dqhr

Korea Północna uprzedzała o teście rakietowym

Przed dokonaniem poniedziałkowej próby rakietowej, Korea Północna uprzedziła o planowanych testach inne kraje - potwierdził w środę w Seulu przedstawiciel brytyjskiego resortu spraw zagranicznych Bill Rammell.

d46dqhr

Rammell, odpowiedzialny w Foreign Office za sprawy Azji Północno- Wschodniej, powiedział także, że - jak wynikało z północnokoreańskich zapowiedzi - na środę planowany jest kolejny test rakietowy. Zdaniem brytyjskiego dyplomaty, nie należy jednak dramatyzować prób rakietowych, prowadzonych przez Koreę Północną, gdyż w żadnym stopniu nie naruszają one międzynarodowych reguł.

Także przebywający w Seulu sekretarz stanu USA Colin Powell nazwał we wtorek wystrzelenie rakiety mało istotną próbą ze starym pociskiem i dodał, że Phenian uprzedził o niej inne kraje. Departament Stanu USA podał, że Północ wypróbowała na Morzu Japońskim, zapewne w ramach okresowych ćwiczeń, rakietę samosterującą krótkiego zasięgu klasy ziemia-woda, przeznaczoną do niszczenia okrętów.

Wiadomość o próbie rakietowej - kolejnej demonstracji siły Północy w trwającej od czterech miesięcy konfrontacji z USA - zaniepokoiła mimo wszystko azjatyckie rynki finansowe, a minister spraw zagranicznych Australii Alexander Downer powiedział, że Phenian usiłuje "stworzyć atmosferę kryzysu".(ck)

d46dqhr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46dqhr
Więcej tematów