Trwa ładowanie...

Korea Północna ogłosiła żałobę narodową po śmierci Fidela Castro

• Korea Północna ogłosiła trzydniową żałobę narodową po śmierci Fidela Castro • Jest to pierwsza tego typu decyzja od 12 lat • Na Kubę wybiera się bliski współpracownik Kim Dzong Una
Share
Korea Północna ogłosiła żałobę narodową po śmierci Fidela Castro
Źródło: AFP, Fot: Ed Jones
d13dn51

Korea Północna ogłosiła trzydniową żałobę narodową z powodu śmierci Fidela Castro. Dziennik "Rodong Sinmun" podał, że partia, rząd i parlament zdecydowały w niedzielę o opuszczeniu flag do połowy masztów w miejscach publicznych.

Władze Korei Północnej stwierdziły, że śmierć Fidela Castro jest "olbrzymią stratą dla narodów obu krajów". Żałoba narodowa potrwa do środy. A według Radiopress, organizacji z siedzibą w Tokio monitorującej północnokoreańskie media, jest to pierwsza żałoba narodowa od 2004 roku z powodu śmierci osobistości z zagranicy. Wtedy ogłoszono żałobę po śmierci palestyńskiego przywódcy, Jasera Arafata.

Według północnokoreańskiej agencji prasowej KCNA na czele delegacji na Kubę stoi członek biura politycznego Partii Pracy Korei Czoe Rjong Hae. Jest to bliski współpracownik Kim Dzong Una. Dla Pjongjangu Kuba była jednym z najbliższych sojuszników.

d13dn51

Podziel się opinią

Share
d13dn51
d13dn51
Więcej tematów