Trwa ładowanie...
dfhpnay

Korea Północna: noworoczne ostrzeżenie Kim Dzong Un przed "nuklearną katastrofą"

Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un przedstawił noworoczne orędzie do narodu. Odniósł się w nim m.in. do egzekucji swego wuja Dzang Sung Taeka, stwierdzając, że partia pozbywa się ze swoich szeregów "szumowin". Kim ostrzegł także, że jeśli dojdzie do wybuchu wojny pomiędzy państwami koreańskimi, cały półwysep czeka "nuklearny kataklizm".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kim Dzong Un
Kim Dzong Un (AFP, Fot: KCNA)
dfhpnay

Kim Dzong Un zapewnił, że Pjongjang podejmie w 2014 r. zdecydowane działania na rzecz poprawy stosunków między Północą i Południem. W ubiegłym roku relacje między Pjongjangiem a Seulem znacznie się pogorszyły, głównie po przeprowadzeniu w lutym przez Koreę Północną trzeciej próby jądrowej.

Jednocześnie Kim przestrzegł USA i Koreę Południową przed przeprowadzaniem ćwiczeń wojskowych, które są skierowane przeciwko komunistycznej Północy. - Czy powinna wybuchnąć kolejna wojna na tej ziemi - rezultatem będzie śmiertelna, nuklearna katastrofa, a USA nigdy nie będą bezpieczne - powiedział przywódca Korei Płn., cytowany przez "The Telegraph".

Kim Dzong Un dodał też, że Korea Północna nie będzie błagała o pokój, a do wybuchu konfliktu doprowadzić może najmniejszy incydent.

Odniósł się on także do niedawnej egzekucji swojego wuja, oskarżonego o próbę przewrotu państwowego. Kim stwierdził, że partii komunistycznej pozbyto się "brudu".

Źródła: PAP, IAR, "The Telegraph"

dfhpnay

Podziel się opinią

Share
dfhpnay
dfhpnay
Więcej tematów