Trwa ładowanie...
13-10-2014 12:41

Konwent SLD na Śląsku. Przedstawili hasło wyborcze

Sojusz Lewicy Demokratycznej w województwie śląskim walczyć o władzę w sejmiku będzie pod hasłem "Obudzić energię województwa śląskiego". W całym regionie partia wystawia ok. 1500 kandydatów.

Konwent SLD na Śląsku. Przedstawili hasło wyborczeŹródło: Facebook / Oficjalny Profil Kazimierza Górskiego
dvyywnq
dvyywnq

Komitet SLD Lewica Razem w ubiegłą sobotę oficjalnie zainaugurował kampanię w województwie śląskim. Partia w naszym regionie wystawia ok. 1500 kandydatów, a w całym kraju aż 40 tys.

- Chcemy, żeby w Polsce było mądrze, zdrowo, bezpiecznie i samorządnie - to są cztery filary, na których opiera się nasz program samorządowy. Oczywiście w każdym regionie, województwie, mieście, są problemy charakterystyczne dla naszych małych ojczyzn i ten centralny program będzie odpowiednio modyfikowany - mówił podczas konwencji Leszek Miller, przewodniczący SLD.

- Tak jak dzisiaj w Katowicach, tak w wielu innych regionach, miastach, powiatach SLD rozpoczyna decydującą część kampanii. Wystawiamy ogromną armię - 40 tys. kandydatek i kandydatów, dzielnych kobiet i mężczyzn, którzy nie bacząc na różne przeciwności losu będą wykorzystywać każdą sposobność, by przybliżyć mieszkańcom naszych małych ojczyzn nasz program i nasze głębokie przekonanie, że SLD w Polsce samorządnej będzie dobrze służył naszemu krajowi - mówił Leszek Miller.

Lider partii podczas spotkania przypomniał także o tym, że to za jego rządów przeforsowano ustawę o bezpośrednim wyborze władz samorządowych (wójtów, burmistrzów i prezydentów miast), za jego czasów Sejm uchwalił pierwszą ustawę o finansowaniu jednostek samorządu terytorialnego. Polityk wykazywał, że najbardziej zagrożone obecnie jest bezpieczeństwo socjalne.

dvyywnq

- Nie będzie żadnej wojny, Polski nikt nie chce najechać i zniszczyć. To brak bezpieczeństwa socjalnego jest coraz wyraźniej rysującym się zagrożeniem - mówił Miller.

SLD w województwie śląskim radzi sobie całkiem dobrze. Mają swoich przedstawicieli na głównych miejscach w samorządach Zagłębia (prezydenci Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Będzina), a także w Częstochowie, którzy będą starać się o reelekcję. W tych wyborach partia wystawia kandydatów we wszystkich miastach na prawach powiatu.

Podczas spotkania zostali przedstawieni liderzy list do Sejmiku Województwa Śląskiego. SLD chce skorzystać z dużego poparcia, jakie ma w Zagłębiu - tam w okręgu nr 7 (obejmującym Sosnowiec) wystawia na pierwszym miejscu wicemarszałka województwa Kazimierza Karolczaka, a na drugim miejscu tuż za nim jest były marszałek - Michał Czerski, na dalszym miejscu znalazł się także Wacław Czerkawski - wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

W bielskim okręgu jedynką został wiceprezydent Częstochowy (będzie ubiegać się także o urząd prezydenta w Bielsku-Białej) Przemysław Koperski. Były prezydent Bytomia, Krzysztof Wójcik, będzie tak samo starał się o urząd prezydenta miasta i jest jedynką tego okręgu do Sejmiku. W okręgu nr 5 na pierwszym miejscu listy pojawiła się dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego - Jolanta Kopiec. W Gliwicach z ramienia SLD o fotel prezydenta zawalczy Marek Widucha, a w Katowicach Marek Szczerbowski.

dvyywnq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvyywnq
Więcej tematów