Trwa ładowanie...
de1ou1q

Kontrowersyjny profil policjanta na Instagramie. Policja i prokuratura zdecydują o konsekwencjach

Policjant z Wołomina udostępniał w mediach społecznościowych drastyczne zdjęcia, do których dołączał niesmaczne opisy. Nie reagował na uwagi oburzonych internautów. Sprawą zajęły się policja i prokuratura.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Profil policjanta na Instagramie już nie istnieje
Profil policjanta na Instagramie już nie istnieje (East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)
de1ou1q

Zdjęcie przykrytych zwłok z komentarzem "Było za późno, by pomóc" czy kałuża krwi z opisem: "Nie wszystkie interwencje kończą się wesoło. Kobieta, 39 lat, według zgłoszenia próba samobójcza - podcięcie żył". To wszystko można było zobaczyć na instagramowym profilu policjanta z jednej z jednostek podległych Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie. Funkcjonariusz może ponieść konsekwencje.

O sprawie donosi Onet. Profil funkcjonariusza już nie istnieje. Wszczęto postępowanie wyjaśniające w sprawie. - Służba w policji stawia wiele wymagań, wśród nich jest wysoki poziom empatii. Tu jej zabrakło - powiedziała portalowi Wioletta Zychnowska z KPP w Wołominie. - Sprawa zakończy się postępowaniem dyscyplinarnym. Ponadto materiały zostaną przekazane do prokuratury, która może zdecydować np. o postawieniu zarzutów, co będzie miało istotne znaczenie dla dalszych czynności z naszej strony - dodał nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Szokujący profil na Instagramie

Policjant bez skrępowania relacjonował swoją pracę na Instagramie. "W nocy kobieta rzuciła się pod pociąg i mam jeszcze raz pojechać, sprawdzić, bo brakuje im puzzli. To znaczy mam popatrzeć, czy gdzieś przy torach nie została ręka, czy wątroba, bo paru części brakuje" - napisał. Wydaje się, że chciał nadać relacji wesołego charakteru, dodał bowiem tęczowe tło. Później dodał: "Nie będzie wątróbki na obiad, nic nie znalazłem".

de1ou1q

Zobacz też: Beata Szydło skrytykowała Roberta Biedronia. "Ona nic nie rozumie"

Internauci mieli wyrażać oburzenie aktywnością policjanta, ten zaś odpisywał: "Jeśli nie rozumiesz, po co to jest ten profil, to mnie nie obserwuj".

Przeczytaj również:
Były policjant z Brodnicy skazany. Był oskarżony o gwałt na komendzie
Twierdzi, że z ofiary stał się napastnikiem. Trwa zbiórka dla policjanta
Policjant miał tuszować swój błąd. Jest akt oskarżenia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

de1ou1q

Podziel się opinią

Share
de1ou1q
de1ou1q
Więcej tematów