Trwa ładowanie...
d26elzl

Kontrowersyjny materiał TVP o imigrantach. Jest decyzja KRRiT

Konsekwencji nie będzie - tak zdecydowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ws. materiału TVP Info, który odbiorcy uznali za wyraźnie antyimigrancki. Sprawa nie dobiegła jednak końca. Do jej rozstrzygnięcia ma dojść w sądzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kontrowersyjny materiał TVP o imigrantach. Jest decyzja KRRiT
(Materiały prasowe)
d26elzl

O sprawie pisze "Press". Przypomnijmy, że KRRiT przyjrzała się materiałowi TVP Info po tym, jak wpłynęło do niej kilkadziesiąt skarg.

Rada zwróciła się do telewizji publicznej, by ta złożyła wyjaśnienia. - Wyemitowany materiał nie spełniał wszystkich standardów rzetelności i obiektywizmu obowiązujących w Telewizji Polskiej - przyznało TVP Info. Podjęło też działania. Wzbudzający kontrowersje materiał usunięto z mediów społecznościowych, a jego autor i wydawca zostali zawieszeni w obowiązkach na miesiąc.

KRRiT postanowiła "odstąpić od kolejnych czynności". Zwróciła jednocześnie uwagę na okoliczności sprawy. Przypomniała, że 28 grudnia 2016 r. Gmina Miasta Gdańska skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko Telewizji Polskiej. Władze Gdańska domagały się m.in. zbadania materiału TVP Info pod kątem zawartości treści nawołujących do nienawiści na tle rasowym, narodowościowym lub religijnym.

d26elzl

Problematyczny materiał

Wideo TVP Info pokazało 31 października 2016 r. w programie "Minęła dwudziesta". Film stanowił wprowadzenie do dyskusji na temat przyjmowania migrantów i miał być odpowiedzią na zapraszanie ich do kraju przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz stanie przed sądem

Materiał krytykował przyjmowanie imigrantów. Składał się ze zdjęć zamieszek ulicznych, w większości z udziałem czarnoskórych mężczyzn. Komentatorzy porównywali ten materiał do propagandy uprawianej w rosyjskich mediach.

d26elzl

Podziel się opinią

Share

d26elzl

d26elzl
Więcej tematów