Trwa ładowanie...
dwts3vn

Kontrowersyjne wpisy doradczyni Macierewicza. W MON nabrali wody w usta

Olga Semeniuk, doradczyni MON, prezentuje na swoim profilu na Facebooku poglądy sprzeczne ze stanowiskiem rządu PiS. Twierdzi m.in., że Unia "powinna być całkowicie rozwiązana". Za wzór stawia natomiast Chiny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olga Semeniuk
Olga Semeniuk (facebook, Fot: Olga Semeniuk)
dwts3vn

O poglądach Olgi Semeniuk, która jest radną PiS na warszawskiej Woli oraz doradza Antoniemu Macierewiczowi i jego ministerstwu "w zakresie działań promocyjnych i zamówień publicznych”, napisał dziennik "Fakt".

Kontrowersje budzą wpisy na Facebooku działaczki PiS. "Mało kto dzisiaj potrafi głośno powiedzieć, że UE powinna być całkowicie rozwiązana (...) Jestem zdecydowanym przeciwnikiem UE” - czytamy. Semeniuk miała także przekonywać, że „wygrana Le Pen byłaby po Brexicie i wygranej Trumpa trzecim, słusznym i większym pójściem pod prąd w polityce międzynarodowej”. Zachęcała też, by patrzeć na Chiny, jako wzór.

Dziennik "Fakt" zwraca uwagę, że poglądy doradczyni zatrudnionej w jednym z najważniejszych ministerstw kompletnie rozmijają się ze stanowiskiem polskiego rządu. "Podczas gdy liderzy PiS oficjalnie nawołują do zmian w UE, choć ani myślą o wyjściu z Unii, Semeniuk uważa: - Mówienie o przeobrażeniu UE, a tym samym zmiękczanie tematu, to dla mnie bzdura" - czytamy.

dwts3vn

Wiceszef MON stwierdził, że nie zna wpisów swojej doradczyni. Stwierdził jedynie, że "każda osoba, która funkcjonuje w życiu publicznym, powinna brać odpowiedzialność za swoje słowa". Nie chciał zdradzić czy podziela poglądy Semeniuk.

Informacje o doradczyni MON skomentował na Twitterze poseł Marcin Kierwiński z PO. "Doradczyni wiceszefa MON z "ciekawymi" poglądami. A może jedyna szczera w MON? Z wielu decyzji MON Macierewicza w Rosji na pewno się cieszą" - napisał.

(oprac. Patryk Skrzat)

dwts3vn

Podziel się opinią

Share
dwts3vn
dwts3vn
Więcej tematów