Trwa ładowanie...
d1zga4e
d1zga4e
Mariusz Szymczuk

Kontrowersyjne słowa z mównicy. Kaczyński: kościoły traktowane jak toalety

- Co się dzieje we Włoszech? Pozajmowane kościoły, traktowane niekiedy jak toalety. Nieustanna awantura we Francji, wprowadzany szariat, patrole, które pilnują przestrzegania tego szariatu. To samo w Londynie. Także w najtwardszych pod tym względem Niemczech takie zjawiska mają miejsce. Czy chcecie państwo, żeby to pojawiło się także w Polsce, byśmy przestali być gospodarzami w naszym kraju? - pytał w sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Emocje po tej debacie przeniosły się na sejmowe korytarze. Reporter Wirtualnej Polski spytał o słowa, które padły z sejmowej mównicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1zga4e

- Prezes Kaczyński wielokrotnie pokazał, że boi się świata, boi się Europy. najchętniej zaszyłby się w domu, odgrodził od świata. Jego opis Włoch, Francji i Niemiec był przerażający. Gdybym nie znała tych krajów, sama bym się bała - mówiła w rozmowie z Wirtualną Polską marszałek sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.

- Wystąpienie prezesa Kaczyńskiego właściwie w całości podporządkowane było nastrojom społecznym pełnym lęku. Takie nastroje są, nie znikną. Niektórzy politycy będą z tego korzystać - mówił przewodniczący SLD Leszek Miller.

d1zga4e

Podziel się opinią

Share

d1zga4e

d1zga4e
Więcej tematów