Trwa ładowanie...
d2tcp88

Kontrowersyjna opinia prof. Chmaja. "Ustroju PRL nie można nazwać totalitarnym"

"Ustroju Rzeczpospolitej Polskiej panującego w Polsce w latach 1944 - 1990 nie można nazwać totalitarnym" - czytamy w kontrowersyjnej opinii prawnej prof. dr hab. Marka Chmaja. Jej fragmenty po raz pierwszy zostały przytoczone w programie "Woronicza 17".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kontrowersyjna opinia prof. Chmaja. "Ustroju PRL nie można nazwać totalitarnym"
(TVP Info)
d2tcp88

Według Chmaja "totalitaryzmem określa się system polityczny, oparty na obowiązującej wszystkich ideologii i na nieograniczonej władzy jednej partii, kontrolującej wszystkie dziedziny życia".

Opinię prawnika skomentowali goście programu. - Skandaliczne - skwitował Adam Andruszkiewcz, poseł Kukiz'15 i prezes stowarzyszenia Endecja. Dodał, że tymi kontrowersyjnymi słowami prof. Chmaj "zapisał się do PZPR, który już nie istnieje".

- To nie jest tak, że jakiś profesor, jakiś prawnik zgłasza się do Sejmu i wysyła ekspertyzę do Sejmu. Ktoś to przecież zamawia. W jaki sposób opinia tego pana znalazła się na stronach Sejmu? Być może została zamówiona przez wicemarszałek Małgorzatę Kidawę-Błońską. Chciałbym się tego dowiedzieć - powiedział wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

d2tcp88

Podziel się opinią

Share
d2tcp88
d2tcp88
Więcej tematów