Trwa ładowanie...
d4jjxhd
d4jjxhd

Kontrowersje wokół orderu wdzięczności dla Putina

Rosyjski premier Władimir Putin odebrał "Saksoński Order Wdzięczności". Nominowany był do tej nagrody w kategorii "Polityka".
Share
d4jjxhd

Uroczysta ceremonia wręczenia nagrody Opery Sempera odbyła się w Dreźnie. Jak podała niemiecka gazeta "Der Tagesspiegel", statuetkę wręczono Putinowi za zasługi dla niemiecko-rosyjskiej wymiany kulturalnej. Wcześniej "Saksoński Order Wdzięczności" otrzymali m.in. aktor Maximilian Schell, piłkarz Franz Beckenbauer oraz były minister spraw zagranicznych Niemiec Hans-Dietrich Genscher.

Nominacja do tej prestiżowej nagrody rosyjskiego premiera wzbudziła wiele kontrowersji. Przede wszystkim ze względu na kryzys gazowy, skutki którego dotarły także do Niemiec. Ponadto zdziwieni mieszkańcy Drezna wielokrotnie podkreślali, że nie zauważyli szczególnych zasług Putina w tej dziedzinie, tym bardziej, że z powodu konfliktu gazowego między Rosją a Ukrainą, rosyjski gaz wciąż nie dotarł do ich miasta.

Wielu z nich pamięta także, że w latach 80. Putin mieszkał w Dreźnie jako oficer KGB. Jak podaje "Die Welt", w ciągu ostatnich tygodni Putinowi udało się przekonać świat, że to właśnie on, a nie prezydent Dmitrij Miedwiediew, jest czołową postacią w rosyjskiej polityce.

Wydanie podkreśla, że podczas konfliktu gazowego to właśnie premier nie schodził z ekranów rosyjskich telewizorów a w takiej sytuacji przedterminowe wybory nie są potrzebne, gdyż de facto to Putin rządzi w Rosji. (jks)

Na podstawie: newsru.com, www.inopressa.ru

d4jjxhd

Podziel się opinią

Share
d4jjxhd
d4jjxhd
Więcej tematów