Trwa ładowanie...
d456pb3

Kontrmiesięcznica sierpniowa. Zgromadzenie na placu Zamkowym "nielegalne"?

O godzinie 19.00 rozpoczęła się "Kontrmiesięcznica Sierpniowa" - protest organizowany przez Obywateli RP. "Lipiec był miesiącem, który nas utwierdził w przekonaniu, że to, co robimy, jest słuszne!" - mówili wcześniej organizatorzy. W czasie trwania pojawiła się informacja, że wojewoda mazowiecki zakazał czterech kontrmanifestacji na Krakowskim Przedmieściu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kontrmiesięcznica sierpniowa. Zgromadzenie na placu Zamkowym "nielegalne"?
(WP.PL)
d456pb3

Od jakiegoś czasu Obywatele RP 10 dnia każdego miasiąca organizują kontrmiesięcznice. Jak sami mówią, protestują w ten sposób przeciwko obecnej sytuacji politycznej.

Wśród zgromadzonych na Krakowskim Przedmieściu osób była także nasza reporterka.

W czasie trwania manifestacji PAP podała, iż wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał decyzje zakazujące czterech kontrmanifestacji na Krakowskim Przedmieściu, które miały się odbyć w czwartek.
- Wojewoda mazowiecki wydał cztery zarządzenia zastępcze dotyczące zgromadzeń: przed Kolumną Zygmunta, przed gmachem Kordegardy od strony ulicy Ossolińskich oraz dwóch przy Skwerze Hoovera - powiedziała Agnieszka Kędzierawska z oddziału prasowego wojewody mazowieckiego.

Jak podkreśliła, głównym powodem zakazu jest niezachowanie bezpiecznej odległości 100 m od zgromadzenia cyklicznego odbywającego się na Krakowskim Przedmieściu 10. dnia każdego miesiąca, w miesięcznicę katastrofy smoleńskiej.

d456pb3

Podziel się opinią

Share

d456pb3

d456pb3
Więcej tematów