Trwa ładowanie...

Kontrmiesięcznica sierpniowa. Zgromadzenie na placu Zamkowym "nielegalne"?

O godzinie 19.00 rozpoczęła się "Kontrmiesięcznica Sierpniowa" - protest organizowany przez Obywateli RP. "Lipiec był miesiącem, który nas utwierdził w przekonaniu, że to, co robimy, jest słuszne!" - mówili wcześniej organizatorzy. W czasie trwania pojawiła się informacja, że wojewoda mazowiecki zakazał czterech kontrmanifestacji na Krakowskim Przedmieściu.

Share
Kontrmiesięcznica sierpniowa. Zgromadzenie na placu Zamkowym "nielegalne"?
Źródło: WP.PL
d2ikv38

Od jakiegoś czasu Obywatele RP 10 dnia każdego miasiąca organizują kontrmiesięcznice. Jak sami mówią, protestują w ten sposób przeciwko obecnej sytuacji politycznej.

Wśród zgromadzonych na Krakowskim Przedmieściu osób była także nasza reporterka.

d2ikv38

W czasie trwania manifestacji PAP podała, iż wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał decyzje zakazujące czterech kontrmanifestacji na Krakowskim Przedmieściu, które miały się odbyć w czwartek.
- Wojewoda mazowiecki wydał cztery zarządzenia zastępcze dotyczące zgromadzeń: przed Kolumną Zygmunta, przed gmachem Kordegardy od strony ulicy Ossolińskich oraz dwóch przy Skwerze Hoovera - powiedziała Agnieszka Kędzierawska z oddziału prasowego wojewody mazowieckiego.

Jak podkreśliła, głównym powodem zakazu jest niezachowanie bezpiecznej odległości 100 m od zgromadzenia cyklicznego odbywającego się na Krakowskim Przedmieściu 10. dnia każdego miesiąca, w miesięcznicę katastrofy smoleńskiej.

d2ikv38

Podziel się opinią

Share
d2ikv38
d2ikv38
Więcej tematów