Trwa ładowanie...
d4aouiz

Kontratak PiS przed votum nieufności. W Sejmie stanęły tablice chwalące osiągnięcia rządu

Przed debatą nad odwołaniem rządu Beaty Szydło, PiS przystąpiło do kontrataku. Wieczorem opublikowano spot, a w nocy w Sejmie pojawiły się tablice, które przedstawiają sukcesy PiS. Opozycja pisze o propagandzie w stylu Gomułki, a doświadczeni reporterzy sejmowi przekonują, że takiej wystawy jeszcze nie było.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tablice postawione przez PiS w Sejmie
Tablice postawione przez PiS w Sejmie (Twitter, Fot: Marcin Kierwiński)
d4aouiz

Sejmowa debata nad złożonym przez PO wnioskiem o votum nieufności będzie dla opozycji okazją do przypomnienia błędów Beaty Szydło i złamanych obietnic PiS. Dlatego partia rządząca przystąpiła do kontrataku. Już w czwartkowy wieczór opublikowano w sieci spot uderzający w polityków PO. Zebraliśmy komentarze internautów do tego filmiku.

Spot to dość standardowe zachowanie, ale PiS poszło jeszcze dalej. W nocy w Sejmie stanęło kilkadziesiąt dużych tablic chwalących dokonania PiS. Kolejni dziennikarze i politycy, którzy przybywali do Sejmu dawali w sieci wyraz swojemu zdziwieniu. Rzeczywiście, to bodaj pierwsza taka wystawa w polskim parlamencie.

Tablic jest tak dużo i stoją w takich miejscach, że trudno będzie politykom opozycji tak ustawić się do wywiadu, by nie mieć w tle sukcesów rządu PiS. A te są dość osobliwe, bo PiS chwali się tym, że na ŚDM przyjechało 2,5 mln pielgrzymów (choć gdyby rządziła PO pewnie też by przyjechali), albo że na spotkaniu w Warszawie podpisano 36 umów handlowych z prezydentem Chińskiej Republiki Ludowej.

d4aouiz

Posłanka PO Kinga Gajewskazarzuca, że treść i kształt wystawy łamią regulamin Sejmu. Bo zgodnie z jego zapisami w holu głównym można prezentować tylko "wystawy o tematyce historycznej, upamiętniające wybitne postaci, historię parlamentaryzmu lub ważne wydarzenia państwowe". Do tego wystawę trzeba zgłosić na trzy miesiące przed jej rozpoczęciem.

d4aouiz

Podziel się opinią

Share
d4aouiz
d4aouiz
Więcej tematów