d4ke1hz
30-06-2006 14:23

Konkursy programistyczne: grają wszyscy, zwyciężają Polacy

Potwierdzeniem tej tezy jest kolejny sukces odniesiony przez naszych programistów, tym razem w finale konkursu Google Code Jam Europe. Indywidualnym zwycięzcą okazał się Tomasz Czajka, wychowanek Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego.
W finale konkursu wzięło udział 50 młodych programistów, w tym bardzo liczna polska reprezentacja, składająca się z 12 osób. W "dwunastce" polskich uczestników swoich przedstawicieli miały uniwersytety - Warszawski, Wrocławski i Jagielloński. Oprócz Tomasza Czajki wysokie miejsca zajęli również jego koledzy z drużyny, Paweł Parys, który zajął 4. miejsce, i Eryk Kopczyński, który uplasował się na 5. pozycji. W pierwszej "piątce" znaleźli się ponadto dwaj programiści rosyjscy, którzy zajęli 2. i 3. lokatę.

d4ke1hz
d4ke1hz

Finał konkursu Google Code Jam Europe miał miejsce w Dublinie. Jego uczestnicy musieli wykazać się biegłością w programowaniu w trzech językach, Java, C++ i C**. Nagroda główna w konkursie wynosi 2,5 tys. euro; zdobywcy miejsc od drugiego do piątego wygrali po 1000 euro. więcej w serwisie PC World Komputer &**187;