Trwa ładowanie...
d1u4z2u

Konkurs: 20 tys. zł dla najlepszego scenarzysty

Jeszcze do 31 sierpnia można zgłaszać scenariusze do filmów dokumentalnych w konkursie Trzy Korony - Małopolska Nagroda Filmowa. Walka toczy się o 20 tys. zł. Z kolei do 30 września mają czas scenarzyści filmów fabularnych, na których czeka 40 tys. zł!

Share
d1u4z2u

Za miesiąc kończy się nabór scenariuszy do filmów dokumentalnych w ramach VII edycji konkursu Trzy Korony. Jednak sprawa nie jest taka prosta - warunkiem zgłoszenia pracy jest jej związek z Małopolską pod względem tematyki lub miejsca akcji. Zwycięzca może otrzymać 20 tys. zł z budżetu Województwa Małopolskiego.

Autorzy scenariuszy do filmów fabularnych mają o miesiąc więcej czasu: ich prace będą przyjmowane do 30 września. W tej kategorii nagrody są wyższe: 40 tys. zł z funduszów Województwa Małopolskiego za zajęcie I miejsca, 30 tys. zł od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za zajęcie II miejsca oraz 15 tys. zł z budżetu Krakowskiego Biura Festiwalowego za zajęcie III miejsca.

Najlepsze scenariusze wybierze jury w składzie: Feliks Falk, Łukasz Maciejewski, Marta Węgiel oraz Artur Więcek "Baron". Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali w grudniu tego roku.

Organizatorami konkursu są: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Województwo Małopolskie, Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Telewizja Polska S.A. oddział w Krakowie.

Patronat nad VII edycją Konkursu objęły: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Dziennik Polski, KINO, Radio Kraków, Bahama Films Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych oraz serwisaudiowizualni.pl.

Szczegółowe zasady konkursu oraz wzory wymaganych dokumentów znajdują się na stronie: www.malopolskie.pl/trzykorony

d1u4z2u

Podziel się opinią

Share
d1u4z2u
d1u4z2u
Więcej tematów