Koniec składania wniosków do budżetu obywatelskiego w Sosnowcu
W Sosnowcu złożono aż 170 wniosków do budżetu obywatelskiego. Najwięcej pomysłów dotyczyło rekreacji i wypoczynku. Teraz czas na analizę merytoryczną. We wrześniu wszystkie projekty spełniające wymagania zostaną przedstawione i poddane pod głosowanie mieszkańców.
- Najbardziej kreatywni byli mieszkańcy strefy II, czyli Milowic i Pogoni, tutaj złożono w sumie 37 wniosków. Średnio po 22 projekty przypadły na każdą z pozostałych 6 stref - mówi Daria Tondos z Wydziału Polityki Gospodarczej.
Najwięcej z nich dotyczyło dziedziny rekreacji i wypoczynku. Place zabaw, siłownie, boiska, specjalne strefy rekreacji i wypoczynku to te kwestie, które mieszkańcy zgłaszali w pierwszej kolejności. Sporo jest również propozycji budowy parkingów i naprawy chodników.
- Chcemy spotkać się z pomysłodawcami projektów w przypadkach, gdy w tej samej strefie są podobne pomysły. Jeżeli mamy sześć propozycji dotyczącej placu zabaw, trzy dotyczące siłowni, to może dobrze byłoby połączyć niektóre projekty. Można na przykład zbudować duży plac zabaw z siłownią. Chodzi o to by mieszkańcy nie robili sobie sami konkurencji podczas głosowania – przekonuje Kazimierz Górski, prezydent Sosnowca.
Od 1 lipca do 30 sierpnia wnioski będą analizowane pod kątem merytorycznym. W razie wątpliwości urzędnicy skontaktują się z pomysłodawcą projektu. - Dlatego bardzo ważne jest, by we wnioskach prawidłowo były wypełnione rubryki dotyczące danych teleadresowych – kończy Michał Starzyński z Wydziału Informacji, Promocji i Turystyki Miasta.
Pozytywnie zweryfikowane projekty zostaną opublikowane we wrześniu i poddane pod głosowanie mieszkańców. Realizacja zwycięskich projektów nastąpi w roku 2015.