Trwa ładowanie...
d4i3l2i

Koniec picia na sopockiej plaży

Sopoccy radni zdecydowali: nie można już pić alkoholu na sopockiej plaży, a liczba sklepów z alkoholem w okolicy ma się zmniejszyć. Działania te są tłumaczone względami bezpieczeństwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koniec picia na sopockiej plaży
(Fotolia)
d4i3l2i

Sopot od wielu lat był miejscem, gdzie plażowicze mogli legalnie w ciągu dnia spożywać alkohol. Jednak w efekcie poniedziałkowej uchwały rady miasta będzie to zakazane. Nowe prawo nie obejmie specjalne wydzielonych do tego miejsc. Będą to głównie punkty sprzedaży alkoholu, czyli kawiarnie, bary i restauracje.

- Od wielu lat nie można na sopockiej plaży pić alkoholu w godzinach wieczornych. Od teraz nie można robić tego również w dzień. Decyzja była podyktowana względami bezpieczeństwa. Wniosek w tej sprawie składał WOPR oraz policja – informuje Wirtualną Polskę Magdalena Czarzyńska-Jachim, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Sopotu.

Uchwała rady miejskiej podyktowana została wydarzeniami sprzed kilku miesięcy. Podczas październikowej imprezy „Wielkie Połowniki Trójmiasta” w mieście bawiło się ponad 5 tys. młodych ludzi. Niestety wielu z nich było pijanych. Część z nich, wychodząc z klubów, zaśmiecała główną arterię miasta – ul. Bohaterów Monte Cassino. Policja interweniowała ponad sto razy. Cześć młodzieży była niepełnoletnia, lecz mimo to kupiła alkohol.

d4i3l2i

- I co z tego, że uchwalili – retorycznie pyta młody chłopak pijący na plaży alkohol. I dodaje: " mam zamiar nadal to robić". - Nie śmiecę, nie przeszkadzam. Butelki i puszki wyrzucam do kosza. Będę musiał być bardzo uważny - mówi.

Za picie alkoholu w miejscu publicznym może nas ukarać zarówno policja, jak i straż miejska. Najlżejszą formą jest pouczenie. W wypadku bardziej drastycznych przypadków złamania prawa można otrzymać mandat karny.

d4i3l2i

Podziel się opinią

Share

d4i3l2i

d4i3l2i
Więcej tematów