Trwa ładowanie...

Koniec korków na autostradzie A4? Już niedługo

Korki na autostradzie A4 to niestety szara codzienność. Jednak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach, twierdzi, że ruch blokuje się chwilowo z powodu wprowadzania nowego bezgotówkowego systemu poboru opłat. Po jego całkowitym wdrożeniu problem i korki mają się znacznie zmniejszyć.

Share
Koniec korków na autostradzie A4? Już niedługo
Źródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
d47570y

Prowadzący auta muszą uzbroić się w cierpliwość. Sznur samochodów ciągnący się kilka kilometrów - to widok, na który muszą się przygotować kierowcy w godzinach szczytu przy bramkach na autostradzie A4.

GDDKiA w Katowicach ma zamiar usprawnić przejazdy przez bramki poprzez stworzenie specjalnej strefy dedykowanej dla samochodów lekkich (do 3,5 tony) z możliwością płacenia poprzez system viaTOLL.

- Aby korzystać z tego systemu, kierowca powinien zainstalować w swoim samochodzie viaAUTO - małe, elektroniczne urządzenie, które przesyła informacje o pojeździe do przekaźników umiejscowionych na bramkach autostradowych. Sygnał ten jest wysyłany w trakcie przejazdu przez bramkę poboru opłat przy wjeździe i zjeździe z odcinków autostrad. Urządzenie kosztuje 135 złotych brutto i można je zakupić w Miejscach Obsługi Klienta viaTOLL - mówi w rozmowie z WP.PL Marek Prusak, rzecznik prasowy katowickiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

d47570y

GDDKiA, aby zachęcić kierowców do tego systemu, wraz z firmą viaTOLL przeprowadzają kampanię promocyjną; będzie ona trwała od 4 lipca do 4 sierpnia i w tym czasie urządzenia viaAUTO można nabyć w cenie 100 złotych, przy czym połowa tej kwoty stanowi doładowanie do wykorzystania w trakcie przejazdów autostradą.

Rzecznik prasowy katowickiej GDDKiA w rozmowie z nami powiedział, że "jest to działanie doraźne, mające na celu zmniejszyć zakorkowanie autostrad".

d47570y

Podziel się opinią

Share
d47570y
d47570y
Więcej tematów