Trwa ładowanie...
d1lbbvn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Konflikt na Półwyspie Koreańskim przybiera na sile. Incydent na morzu

Okręt marynarki wojennej Korei Płd. oddał strzały ostrzegawcze po naruszeniu przez jednostkę Korei Płn. nieuznawanej przez Pjongjang linii delimitacyjnej na Morzu Żółtym u zachodnich wybrzeży Półwyspu Koreańskiego - poinformowano w Seulu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie ma informacji o ofiarach lub stratach po obu stronach
Nie ma informacji o ofiarach lub stratach po obu stronach (PAP/EPA, Fot: SONG KYEONG-SEOK)
d1lbbvn

Według anonimowego funkcjonariusza ministerstwa obrony Korei Południowej, jednostka północnokoreańska odpowiedziała ogniem, po czym, po ok. 10 minutach, wycofała się. Dodał on, że nie ma informacji o ofiarach lub stratach po obu stronach.

Rejon tzw. Północnej Linii Delimitacyjnej był widownią licznych podobnych incydentów w przeszłości. Zginęło w nich kilkunastu marynarzy po obu stronach.

Korea Północna odmawia uznania tej linii jako granicy morskiej między obu państwami.

Do ostatniego incydentu doszło po niespodziewanej wizycie w Seulu grupy wysokich rangą przedstawicieli Pjongjangu, którzy zgodzili się wznowić rozmowy między obu państwami koreańskimi.

d1lbbvn

Podziel się opinią

Share

d1lbbvn

d1lbbvn
Więcej tematów