Trwa ładowanie...
d9ya7qf

Komputery: poznaniacy pokonali świat

Reprezentacja Politechniki Poznańskiej zwyciężyła w II Międzynarodowym Konkursie Projektowania Systemów Komputerowych - poinformował we wtorek Mirosław Sawicki, radca polskiej ambasady w Waszyngtonie.

d9ya7qf
d9ya7qf

W konkursie, którego finał odbył się w Waszyngtonie w dniach 23-25 czerwca, wzięło udział 75 uniwersytetów z całego świata. Za Polakami uplasowały się reprezentacje Uniwersytetu w Karlsruhe (Niemcy), Brigham Young University (USA), Politechniki Słowackiej i Uniwersytetu na Tajwanie (National Taiwan University).

W czasie ścisłego finału reprezentacje 10 uczelni zostały zaproszone do Waszyngtonu, by przedstawić swoje projekty komputerowe.

Polski zespół - jak poinformował Sawicki - składał się z pięciu studentów Instytutu Informatyki Politechniki Poznańskiej pod kierunkiem dr inż. Jana Kniata. Przedstawili oni projekt "Blue Eyes Conscious Brain Involvement Monitor".

Zwycięzcy w nagrodę otrzymali 15 tys. dolarów, a także grant w kwocie 10 tys. dolarów, który będzie mógł być przeznaczony na stypendia studenckie lub wyposażenie pracowni komputerowych. (jask)

d9ya7qf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9ya7qf
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj