Trwa ładowanie...
d4ffgt0
Fakt

Komorowski: musimy mieć silną armię

Nie mamy powodu do żadnej paniki czy lęku, natomiast mamy wystarczające powody do tego, by bacznie obserwować otoczenie naszego kraju, mówi Bronisław Komorowski w wywiadzie dla gazety "Fakt".
Share
Prezydent Bronisław Komorowski
Prezydent Bronisław KomorowskiŹródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d4ffgt0

Zdaniem prezydenta musimy jak najinteligentniej pracować nad bezpieczeństwem, na które składa się uczestnictwo w potężnym sojuszu, nasze własne zdolności obronne, siła naszej armii, ale także postawy patriotyczne i gotowość poniesienia ofiary, gdyby była konieczna.

Na 26 marca Komorowski zapowiada doroczną Odprawę Kierowniczej Kadry Wojska Polskiego, podczas której jako zwierzchnik sił zbrojnych wskaże kierunki działania mające uczynić nasz kraj jeszcze bardziej bezpiecznym, a sojusz północnoatlantycki i nasz system obrony - bardziej efektywnym.

Naszym celem - mówi prezydent - jest skuteczna obrona naszych granic i przestrzeni innych krajów członkowskich. Jest to logiczne, że w obliczu pojawiających się zagrożeń budujemy siłę sojuszu, wzmacniamy integrację europejską. I taki kierunek działań wskazuję, bo sąsiadujemy z obszarem niestabilnym, gdzie pojawiają się tendencje neoimperialne.

d4ffgt0

Podziel się opinią

Share
d4ffgt0
d4ffgt0
Więcej tematów