Trwa ładowanie...
d11ivc2
IAR

Komornik wszedł do "Wprost". Roman Giertych: udało się zająć 100 tys. złotych

Roman Giertych wygrywa stracie z tygodnikiem "Wprost". Sąd zdecydował o zajęciu około 100 tysięcy złotych na poczet przyszłej kary za publikację dotyczącą adwokata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Giertych
Roman Giertych (PAP, Fot: Rafał Guz)
d11ivc2

Chodzi o rozmowę, którą nagrał Piotr Nisztor, piszący wówczas książkę o Janie Kulczyku. Wynikało z niej, że Giertych chciał kupić książkę, by potem szantażować Kulczyka i innych biznesmenów, na których Nisztor miał zbierać haki. Takie było też przesłanie okładkowej publikacji "Wprost", w której Giertych przedstawiony był jako przestępca a Nisztor jako uczciwy dziennikarz.

Oburzony prawnik wystąpił na drogę sądową i wygrał. Sąd stwierdził, że Giertych "uprawdopodobnił swoje roszczenie" i wykazał, że nagranie pozyskano "w sposób bezprawny".

Teraz tygodnik musi zapłacić 200 tysięcy. Ponieważ redaktor naczelny nie zapłacił i odmówił przyjęcia dokumentu o zajęciu konta, komornik rozpoczął egzekucję - poinformował IAR mecenas Roman Giertych. Na pytanie o to, co jeśli nie uda się zająć całej kwoty odpowiedział, że będzie zajmowany sprzęt w redakcji.

d11ivc2

Oprócz pieniędzy adwokat domaga się przeprosin. Jak mówi, nie chodzi o walkę z dziennikarzami, a napiętnowanie praktyk, których dopuściła się redakcja "Wprost".

Zobacz także:

d11ivc2

Podziel się opinią

Share

d11ivc2

d11ivc2
Więcej tematów