Trwa ładowanie...

Komornik eksmitował studentów z akademika

Do drzwi akademika Europejskiej Szkoły Wyższej w Sopocie w poniedziałek zapukał komornik. Mieszkańcom budynku nakazano natychmiastowe wyniesienie się. Zamknięta została również sama uczelnia. Studenci są w szoku.

Share
Komornik eksmitował studentów z akademikaŹródło: PiN, fot: Pixabay
d3kqvjg

- Dzisiaj rano dostaliśmy nakaz eksmisji z akademika, musieliśmy to zrobić w trybie natychmiastowym. Byliśmy w szoku, bo nie sądziliśmy, że to prawda, ale musieliśmy to zrobić, bo stracilibyśmy wszystkie swoje rzeczy - powiedziała w poniedziałkowej rozmowie z trojmiasto.pl studentka Aleksandra Domin.

Komornik nie przedstawił im powodów eksmisji. Swoje rzeczy dotychczasowi mieszkańcy akademika mogli zostawić w pobliskim hotelu. - Powiedziano nam, że możemy tu zamieszkać, żebyśmy się nie tułali po Trójmieście. Pieniądze, które zapłaciliśmy za akademik, pokryją nasz pobyt w hotelu. Możemy zostać do końca lutego, a w marcu musimy już sobie coś znaleźć - mówi Domin.

Komornicze zajęcie objęło nie tylko akademik, lecz także samą uczelnię, do której obecnie nikt nie może wchodzić. Zajęcia zostały odwołane. - Powiedzieli, że mogą zamknąć te studia, a ja tam się uczę i nie wiem, co będzie dalej, jestem na drugim roku - stwierdził w rozmowie z trojmiasto.pl ukraiński student Volodia.

Podobna sytuacja miała miejsce trzy lata temu, kiedy komornik zajął pomieszczenia należące do sopockiej uczelni.

d3kqvjg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kqvjg
d3kqvjg
Więcej tematów