Trwa ładowanie...
d3bi9kg
06-10-2006 22:30

Komórka bez simlocka od... D-Linka

D-Link planuje wkrótce wprowadzić na rynek telefon V-Click obsługujący zarówno sieci GSM, jak i Wi-Fi. Komórka została opracowana przez tajwańską firmę Winstron NeWeb, pracuje pod kontrolą Linuksa.
Telefon dostępny będzie w Stanach Zjednoczonych w pierwszym kwartale 2007 roku. Jego cena ma wynieść 600 dolarów, czyli będzie zbliżona do obecnej ceny Nokii N80, jednego z flagowych "komputerów multimedialnych" fińskiego producenta. Zdaniem redaktorów portalu LinuxDevices V-Click jest identyczny, jak prezentowany nieco wcześniej na łamach PCWK telefon Twin ( patrz artykuł: "Telefon wielozakresowy inaczej - http://www.pcworld.pl/news/94646/100.html" ).

d3bi9kg
d3bi9kg

Komórka D-Linka ma obsługiwać częstotliwości 900, 1800 i 1900 MHz, czyli zadziała w USA i Europie. Producent chce rozprowadzać ją bez simlocka, by mogli z niej skorzystać nawet właściciele pre-paidów.

W V-Clicku pojawi się ponadto moduł Wi-Fi, 24 MB pamięci RAM i wyświetlacz o przekątnej 2 cali. Zainstalowane oprogramowanie to m.in. klient VoIP oraz przeglądarka Opera.

d3bi9kg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bi9kg
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj