Trwa ładowanie...
d4bklha
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Komisja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy zajmie się uchwałą ws. katastrofy smoleńskiej

Komisja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy zajmie się uchwałą dotyczącą katastrofy smoleńskiej. Projekt rezolucji, który podpisali m.in. politycy PiS, trafił do prac w komisji prawnej i praw człowieka - poinformował Krzysztof Szczerski (PiS).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczątki samolotu na płycie lotniska Smoleńsk Siewiernyj
Szczątki samolotu na płycie lotniska Smoleńsk Siewiernyj (faktysmolensk.gov.pl)
d4bklha

- Prezydium Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy rekomendowało, żeby nie zajmować się tą propozycją. W poniedziałek złożyłem poprawkę na posiedzeniu Zgromadzenia Parlamentarnego, żeby zmienić decyzję prezydium i skierować projekt do prac w komisji prawnej i praw człowieka. Wygraliśmy głosowanie - poinformował Szczerski, który jest wiceprzewodniczącym Europejskich Konserwatystów w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy.

Pod projektem złożonym w październiku podpisało się ponad 40 parlamentarzystów, głównie z grupy Europejskich Konserwatystów.

W projekcie uchwały znajduje się m.in. stwierdzenie, że czarne skrzynki i wrak, które są kluczowymi dowodami ciągle są w posiadaniu Federacji Rosyjskiej. "To wynik politycznej decyzji władz rosyjskich" - czytamy w projekcie. Według uchwały władze rosyjskie przetrzymując wrak, "naruszają prawo i zasady współpracy obowiązujące kraje Rady Europy". Projekt kończy apel skierowany do władz Rosji o natychmiastowy zwrot wraku Tu-154M i danych z czarnych skrzynek.

d4bklha

Rada Europy, z siedzibą w Strasburgu, koncentruje się na kwestiach obrony i szerzenia praw człowieka oraz zasad demokracji parlamentarnej i rządów prawa. Do RE należy 47 państw.

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy w kwietniu pozbawiło delegację Rosji prawa głosu i wykluczyło ją do końca roku z wszystkich organów kierowniczych organizacji. Decyzje te były reakcją na zaanektowanie przez Rosję ukraińskiego Krymu. Zgromadzenie Parlamentarne to jeden z dwóch głównych organów statutowych Rady Europy. Zasiada w nim 636 przedstawicieli parlamentów krajowych; liczba delegatów zależna jest od liczby mieszkańców państwa.

d4bklha

Podziel się opinią

Share

d4bklha

d4bklha
Więcej tematów