Trwa ładowanie...
d3js7u2

Kolumbia: partyzanci uwolnili 92 pracowników amerykańskiej firmy

Grupa 92 pracowników amerykańskiego koncernu naftowego "Oxy", porwanych w poniedziałek w nocy w Kolumbii przez partyzantów z Armii Wyzwolenia Narodowego (ELN), po kilku godzinach odzyskała wolność - poinformowała agencja France Presse .

Share
d3js7u2

Do porwania doszło w departamencie Arauca, 500 km na północny wschód od Bogoty. Komendant policji w tym departamencie, płk Mario Fernando Rodríguez poinformował, że zdarzenie miało miejsce w poniedziałek w nocy.

Partyzanci urządzili blokadę dróg. Zatrzymali dwa autobusy, dwa busiki i cztery ciężarówki, którymi podróżowali pracownicy firmy Oxy. Wszyscy zostali uprowadzeni - powiedział Rodríguez.

ELN niedawno zerwała rozmowy pokojowe z rządem. Porwanie było prawdopodobnie próbą zmuszenia prezydenta Kolumbii Andresa Pastrany do większych ustępstw.

Wojna w Kolumbii trwa od 1948 r., partyzanci z komunistycznej partyzantki FARC oraz ELN kontrolują niemal 50% kraju. Prezydent Pastrana od 1998 r. próbuje - w drodze pokojowych negocjacji - zakończyć ten najdłuższy konflikt w Ameryce Łacińskiej. (mag)

d3js7u2

Podziel się opinią

Share
d3js7u2
d3js7u2
Więcej tematów