Trwa ładowanie...
d32if8u

Kołobrzeg. Ogromna ewakuacja. Zasięg bomb to 2 km na lądzie i 9 w morzu

W Kołobrzegu odkryto aż trzy bomby z czasów II wojny światowej. O godzinie 7 ruszyła duża akcja ewakuacji mieszkańców osiedla Podczele i turystów. Prezydent Kołobrzegu mówi o niewyobrażalnych skutkach, gdyby akcja wydobycia niewybuchów nie powiodła się. W wodzie mogła się znajdować ponad tona materiałów wybuchowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bomby znajdowały się przy samej plaży w Kołobrzegu
Bomby znajdowały się przy samej plaży w Kołobrzegu (PAP)
d32if8u

W związku z odnalezieniem niewybuchów z Podczela zostanie ewakuowanych ok. 2000 osób. Akcja usunięcia bomb ruszyła rano o 9.00.

Już wyciągnięto wszystkie trzy znalezione bomby. Wcześniej informowano, że znaleziono 5 obiektów, z czego 4 to miały być bomby.

d32if8u

Zamknięta została plaża w Podczelu. Zakaz kąpieli obowiązywał na obszarze 9 km. Od godz. 7.00 droga na trasie Sianożęty - Kołobrzeg była nieprzejezdna dla pojazdów osobowych. Zakaz jazdy dotyczył również rowerzystów na 2,5 km trasie ścieżek w mieście.

Na wodzie unosiły się okręty patrolowe, a także łodzie ratunkowe wszystkich służb.

Zamknięta droga DK11 i strefa powietrzna nad miastem

d32if8u

Nie kursują pociągi, a ruch na DK 11 został wstrzymany. Do ruchu na DK 11 dopuszczone były jedynie autobusy miejskie i osobówki wyjeżdżające z kołobrzeskiej dzielnicy. Ewakuowanym mieszkańcom podstawiono busy.

Zamknięta została również strefa powietrzna nad miastem,a w okolicznych budynkach wyłączony został gaz.

Jak informuje miastokolobrzeg.pl, punktami zbiórki były: Podczele Kresowa, Podczele Tarnopolska, Podczele Lwowska, Podczele Nowogródzka, Podczele Holtur. Prezydent miasta prosi mieszkańców o zrozumienie i współpracę.

google maps
Podziel się
d32if8u

"Niewyobrażalne skutki"

Od godz. 7 do godz. 9 w poniedziałek odbyła się ewakuacja całego Podczela i okolicznych zabudowań, łącznie z sanatorium "Holtur". Prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek powiedział, że "gdyby coś, skutki byłyby niewyobrażalne".

Ewakuacją dowodził komendant powiatowy Policji Dariusz Hoc. Wszyscy ewakuowani jeszcze tego samego dnia, po usunięciu groźnych niewybuchów, wrócą do swoich domów.

d32if8u

Ok. 300 kilogramowe niewybuchy odkrył w w środę policjant z Ustronia Morskiego. Znajdują się na dosyć dużej głębokości. Zasięg bomb to 2 km na lądzie i 9 w morzu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Rytel, rok po tragicznej nawałnicy

d32if8u

Podziel się opinią

Share

d32if8u

d32if8u
d32if8u
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów