Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
samoobrona
23-07-2003 (14:55)

Koło poselskie wykluczonych z Samoobrony

Czterej byli posłowie klubu parlamentarnego
Samoobrona - Zenon Tyma, Stanisław Dulias, Zbigniew Witaszek i
Zdzisław Jankowski - zapowiedzieli w Sejmie, że utworzą
własne koło poselskie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłowie wykluczeni z Samoobrony
Posłowie wykluczeni z Samoobrony (PAP, Fot: Andrzej Rybczyński)
WP

Posłowie zostali wykluczeni z klubu Samoobrony. Wyrzucono ich bo - jak sami powiedzieli - ośmielili się zwrócić uwagę szefowi Samoobrony Andrzejowi Lepperowi że pod jego rządami partia odchodzi od swoich ideałów i programu wyborczego. Tymczasem Andrzej Lepper wyjaśnił, ze wyrzucił posłów dlatego, że łamali regulamin klubu.

Poseł Stanisław Dulias podkreślił podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej, że z klubu wyrzucono ich niesłusznie. Zenon Tyma dodał, że Samoobrona sprzeniewierzyła się swoim ideałom. "Ludzie uwierzyli w Samoobronę, a my nie chcemy ich oszukiwać" - powiedział Tyma.

Zbigniew Witaszek który zna Andrzeja Leppera najdłużej, miał najwięcej zastrzeżeń do postawy szefa Samoobrony._ "Mały człowiek, dyktator XXI wieku, kłamca"- to tylko niektóre określenia, jakich poseł Witaszek użył mówiąc o Lepperze. _"Kiedy Andrzej Lepper był biedny, był człowiekiem porządnym" - uznał Witaszek. Zdzisław Jankowski zapewnił, że usunięci z Samoobrony posłowie nadal będą walczyli o sprawiedliwość dla najbiedniejszych.

WP

Cała czwórka ma nadzieję na zwiększenie liczebności koła w przyszłości. Jego członkami mieliby być przede wszystkim kolejni niezadowoleni członkowie Samoobrony, a tych, jak uważa Witaszek, jest wielu.

Polub WP Wiadomości
WP
WP