Trwa ładowanie...
d1riggz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kolejny przypadek Eboli w Europie. Zarażona Norweżka trafiła do szpitala w Oslo

Do szpitala Ulleval w Oslo trafiła Norweżka zarażona wirusem Ebola - podaje Radio Zet. To kolejny przypadek osoby zakażonej wirusem w Europie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejny przypadek Eboli w Europie. Zarażona Norweżka trafiła do szpitala w Oslo
(PAP/EPA, Fot: Terje Pedersen)
d1riggz

Kobieta zaraziła się Ebolą w Sierra Leone, gdzie pracowała dla organizacji Lekarze bez Granic. Z Afryki do Oslo została przetransportowana specjalnym odrzutowcem. Jak podaje norweski dziennik "VG", w szpitalu czekał na nią specjalnie przygotowany zespół lekarzy.

Informację o zakażeniu potwierdziła w rozmowie z "VG" Anna Cecylia Kalteborn z norweskiego oddziału Lekarzy bez Granic. Kalteborn poinformowała, że Norweżka pracowała w Bo, drugim co do wielkości mieście Sierra Leone, położonym w dystrykcie o tej samej nazwie. Pierwsze objawy choroby kobieta zaczęła odczuwać w weekend. Wtedy została też odizolowana i poddana testom na Ebolę, które okazały się dodatnie.

Dystrykt Bo jest jednym z najbardziej dotkniętych epidemią obszarów Sierra Leone.

d1riggz

Ebola w Hiszpanii

Tymczasem Komisja Europejska zażądała wyjaśnień od Hiszpanii w celu ustalenia niedociągnięć w jej systemie ochrony zdrowia, które umożliwiły zarażenie się wirusem Eboli przez pielęgniarkę w szpitalu w Madrycie. To pierwszy przypadek zarażenia Ebolą poza Afryką Zachodnią.

Kobieta opiekowała się cierpiącym na Ebolę hiszpańskim duchownym Manuelem Garcia Viejo, który po zarażeniu się w Sierra Leone został przewieziony na leczenie do Madrytu. Mężczyzna zmarł 26 września. Pielęgniarka zgłosiła się do szpitala po raz pierwszy już 30 września, ale jej objawów nie uznano wówczas za wystarczające do postawienia diagnozy i nie została hospitalizowana. Następnie po niecałym tygodniu wstępne testy wykazały u niej chorobę, o czym oficjalnie powiadomiło w poniedziałek hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia.

d1riggz

Informacja o zarażeniu wywołała w Hiszpanii oburzenie i obawy. Władze badają, jak mogło do niego dojść, a pracownicy służby zdrowia protestują przeciwko niewystarczającym środkom zapobiegawczym. Władze Madrytu poinformowały, że obecnie w szpitalu znajdują się trzy osoby, które potencjalnie mogą być chore. 52 osoby z dwóch szpitali są obserwowane przez lekarzy.

Źródło: Radio Zet, VG.no, PAP

d1riggz

Podziel się opinią

Share

d1riggz

d1riggz
Więcej tematów