Trwa ładowanie...
d2cy6cp

Kolejny magazyn chemikaliów na Opolszczyźnie

W gminie Olszanka na Opolszczyźnie odkryto kolejne składowisko beczek z chemikaliami. Magazyn odnaleziono w miejscowości Pogorzela, która znajduje się niespełna kilka kilometrów od Brzegu, gdzie w piątek 20 stycznia odkryto podobny magazyn chemikaliów. Teren został zabezpieczony przez straż i policję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejny magazyn chemikaliów na Opolszczyźnie
(AFP, Fot: DAMIEN MEYER)
d2cy6cp

Informacja o chemikaliach dotarła do policji od urzędników z gminy Olszanka. Niebezpieczne substancje były przechowywane w starych magazynach.

Teren obecnie zabezpiecza policja i straż pożarna. Na miejsce zostały wezwane specjalne jednostki chemiczne z Kędzierzyna-Koźla.

Strażacy muszą zidentyfikować substancje i ocenić ich zagrożenie. Następnie zostanie podjęta decyzja o ewentualnym wywozie bądź zabezpieczeniu beczek.

d2cy6cp

Funkcjonariusze policji ustalają pochodzenie beczek.

Sprawą magazynu chemikaliów w Brzegu zajęła się już prokuratura. Śledztwo prowadzone jest w sprawie składowania substancji nieznanego pochodzenia w warunkach i w sposób, który może zagrażać życiu i zdrowiu człowieka. Z pierwszych ustaleń wynika, że ponad sto ton niebezpiecznej substancji było tam składowane od października 2016 roku przez nowego dzierżawcę terenu.

d2cy6cp

Podziel się opinią

Share

d2cy6cp

d2cy6cp
Więcej tematów