Trwa ładowanie...
d44cval
d44cval
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kolejny kraj zawiesza ratyfikację ACTA

Łotwa ogłosiła, że zawiesza ratyfikację budzącej kontrowersje międzynarodowej umowy o zwalczaniu obrotu towarami podrabianymi, tzw. ACTA. Wcześniej na ten krok zdecydowały się Polska i Czechy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d44cval

Ministerstwo gospodarki podało, że szef resortu Daniels Pavluts nie przedłoży umowy do zatwierdzenia przez parlament. "W wyniku sprzeciwu części łotewskiego społeczeństwa oraz opinii ekspertów" stało się jasne, że ewentualna ratyfikacja ACTA musi zostać poprzedzona "konstruktywnym i rozsądnym dialogiem z zainteresowanymi środowiskami" - podano w oświadczeniu.

Podobnie jak 21 innych państw UE w styczniu Łotwa podpisała umowę ACTA (ang. Anti-Counterfeiting Trade Agreement). Jednak w ostatnich tygodniach w tym kraju dał się zaobserwować rosnący sprzeciw wobec tego dokumentu. Jego krytycy są zdania, że może znacznie ograniczyć wolność w internecie.

Na przyszły tydzień przeciwnicy ACTA zapowiedzieli serię protestów. Już w sobotę podobne wystąpienia mają się odbyć w innych krajach w Europie, m.in. w Niemczech, Estonii i na Litwie.

d44cval

Podziel się opinią

Share

d44cval

d44cval
Więcej tematów