ycipk-4ct2xj

Kolejni posłowie opuszczą Kukiza? Cztery osoby chcą przejść do PiS

- Co najmniej 4 posłów Kukiz'15 chce przejść do PiS i wystartować z list partii Jarosława Kaczyńskiego na jesieni - informuje RMF FM. Najgłośniejszym nazwiskiem w możliwym transferze jest Tomasz Rzymkowski - wiceprzewodniczący sejmowego klubu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz (lider Kukiz'15)
Paweł Kukiz (lider Kukiz'15) (East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER)
ycipk-4ct2xj

Według reportera RMF, oprócz Rzymkowskiego, największe szanse do przejścia na stronę Zjednoczonej Prawicy mają jeszcze: Barbara Chrobak, Bartosz Józwiak i Tomasz Jaskóła. Kandydatura tego ostatniego jest o tyle zaskakująca, że jeszcze we wtorek dementował informacje o jakimkolwiek transferze politycznym między Kukiz'15 a PiS. "Klub funkcjonuje i pracuje" - zapewniał rzecznik w rozmowie z PAP.

Ostateczną decyzję w sprawie posłów K'15 mają podjąć władze klubu PiS. Jak na razie nic jeszcze nie zostało ustalone. RMF informuje, że do transferu może prawdopodobnie dojść, jeśli Paweł Kukiz nie zdecyduje się iść do wyborów razem z partią Jarosława Kaczyńskiego.

Na domiar złego dla Kukiza, inny poseł z jego ugrupowania miał otrzymać wstępną propozycje przejścia do Platformy Obywatelskiej. To stawia w trudnej sytuacji lidera klubu.

ycipk-4ct2xj

Zobacz także: Zamieszanie po wpisie o Tusku. Minister rządu PiS się tłumaczy

Koalicja czy opozycja? Kukiz reaguje na słowa Terleckiego

Sprawa transferów na linii Kukiz'15-PiS zaczęła się po wypowiedzi Ryszarda Terleckiego. - Kukiz, wymieniany jako nasz koalicjant, rozsypuje się. Do mnie przychodzą posłowie od Kukiza i aplikują o przyjęcie ich do klubu PiS - powiedział wicemarszałek Sejmu na antenie Radia Kraków.

ycipk-4ct2xj

Jak zdradził polityk, w PiS nie podjęto jeszcze decyzji, co zrobić z posłami, którzy chcą opuścić ugrupowanie Kukiza. - Zastanawiamy się, czy podtrzymywać istnienie Kukiz'15, czy zgodzić się na to, że jego posłowie przejdą do nas - dodał Terlecki.

Na jego słowa zareagował Paweł Kukiz. Muzyk stwierdził, że jeśli członkowie jego ugrupowania chcą przejść do Zjednoczonej Prawicy to "bierz pan w ciemno, bo z pewnością w ogromnej mierze podwyższą poziom IQ waszego 'zakonu'".

- Delikatnie powiem - nie dla psa kiełbasa, by nie zacytować ś.p. Lecha Kaczyńskiego i jego słów skierowanych do "dziada" - stwierdził na koniec wpisu na Facebooku Paweł Kukiz.

ycipk-4ct2xj

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4ct2xj

ycipk-4ct2xj
ycipk-4ct2xj