Trwa ładowanie...
d433zah

Kolejni oskarżeni w procesie gangu "Krakowiaka"

Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała w poniedziałek akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Lublinie przeciwko 8 osobom związanym z grupą przestępczą Janusza T. pseudonim "Krakowiak". Grozi im kara do 15 lat więzienia.

d433zah
d433zah

Leszek Goławski, rzecznik katowickiej prokuratury poinformował, że podejrzane osoby odpowiadać będą za rozboje i włamania z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Podkreślił, że akt oskarżenia sformułowano m.in. dzięki zeznaniom świadka koronnego.

Ludzie związani z "Krakowiakiem" odpowiadają przed kilkoma sądami w Polsce. 36-osobowy trzon grupy wraz z szefem gangu Januszem T. odpowiada w Katowicach. Kolejne akty oskarżenia trafiły do sądów w Częstochowie, Krośnie i w Lublinie. Łącznie oskarżenie obejmuje ok. 70 osób.

Główny oskarżony - Janusz T. - decyzją katowickiego Sądu Okręgowego skierowany został na leczenie psychiatryczne. Prokurator Goławski poinformował, że śledztwo trwa i w najbliższych miesiącach zakończą się postępowania dotyczące kolejnych osób związanych z tą największą rozbitą w Polsce grupą przestępczą.

Oskarżeni w katowickim procesie odpowiadają za najcięższe przestępstwa: zabójstwa, w tym zabójstwo na zlecenie, handel bronią i narkotykami, rozboje, pobicia. Kilku z nich grozi dożywocie. (and)

d433zah
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d433zah
Więcej tematów