Trwa ładowanie...

Kolejne zwolnienia w Poznaniu w związku z "aferą mailową", ale jest nowy wiceprezydent

Prezes oraz dwoje członków rady nadzorczej Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych spółki stracili pracę. To efekt ujawnienia maili, z których wynikało, że w spółce doszło do szeregu nieprawidłowości. Prezydent Jacek Jaśkowiak swoim nowym zastępcą mianował Jędrzeja Solarskiego.

Kolejne zwolnienia w Poznaniu w związku z "aferą mailową", ale jest nowy wiceprezydentŹródło: WP, fot: Zenon Kubiak
d35u0db
d35u0db

Przypomnijmy, że w poniedziałek dziennikarze „Głosu Wielkopolskiego dotarli do treści korespondencji mailowej Pawła Augustyna, prezesa ZKZL. Wynikało z niej, że Augustyn wspólnie z Agnieszką Pachciarz, wiceprezydent Poznania próbowali zablokować powstanie koalicji PO – SLD w Radzie Miasta.

We wtorek Agnieszka Pachciarz podała się do dymisji, a w czwartek Jacek Jaśkowiak zaprezentował jej następcę. Został nim Jędrzej Solarski, który przez ostatnie cztery lata pełnił funkcję dyrektora Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta.

- Dalej gramy w tym samym zespole, ale ze względu na doświadczenie i posiadane kompetencje pan Jędrzej Solarski może teraz zagrać na nowej dla siebie pozycji – oświadczył prezydent Poznania.

d35u0db

Sam zainteresowany przyznaje, że nie spodziewał się takiej propozycji, a gdy ją usłyszał, to aż zakrztusił się sokiem.

- Obiecuję, że dam z siebie wszystko i postaram się nie zawieść zaufania pana prezydenta jak i mieszkańców Poznania – zadeklarował Solarski, który będzie odpowiadał m.in. za zdrowie i politykę społeczną.

Po tym, jak do dymisji podała się Agnieszka Pachciarz, prezydent Jacek Jaśkowiak zapowiedział, że tego samego kroku oczekuje od Pawła Augustyna, ale ten nie zamierzał rezygnować ze stanowiska.

- Chciałbym poinformować, że dziś stanowiska w radzie nadzorczej ZKZL stracili pan Eryk Kosiński oraz pani Jolanta Rekowska, a rada nadzorcza już w nowym składzie podjęła decyzję o zwolnieniu z funkcji prezesa pana Pawła Augustyna. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko, jego obowiązki będzie pełnić pani Ewa Bartosik – wyjaśnił w czwartek Jaśkowiak.

d35u0db

Prezydent zlecił też audyt spółki za ostatnie lata, ponieważ z treści ujawnionych maili wynika, że Augustyn jeszcze przed ogłoszeniem wyniku konkursu na prezesa ZKZL wiedział, że go wygra. Z innych maili wynika, że w ZKZL-u miało też dochodzić do próby ustawienia przetargu.

- Jeśli to się potwierdzi, złożymy wniosek do prokuratury – zapewnia prezydent Poznania.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d35u0db
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35u0db
Więcej tematów