Trwa ładowanie...

Kolejne zwolnienia w Poznaniu w związku z "aferą mailową", ale jest nowy wiceprezydent

Prezes oraz dwoje członków rady nadzorczej Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych spółki stracili pracę. To efekt ujawnienia maili, z których wynikało, że w spółce doszło do szeregu nieprawidłowości. Prezydent Jacek Jaśkowiak swoim nowym zastępcą mianował Jędrzeja Solarskiego.

Share
Kolejne zwolnienia w Poznaniu w związku z "aferą mailową", ale jest nowy wiceprezydent
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
d471d0d

Przypomnijmy, że w poniedziałek dziennikarze „Głosu Wielkopolskiego dotarli do treści korespondencji mailowej Pawła Augustyna, prezesa ZKZL. Wynikało z niej, że Augustyn wspólnie z Agnieszką Pachciarz, wiceprezydent Poznania próbowali zablokować powstanie koalicji PO – SLD w Radzie Miasta.

We wtorek Agnieszka Pachciarz podała się do dymisji, a w czwartek Jacek Jaśkowiak zaprezentował jej następcę. Został nim Jędrzej Solarski, który przez ostatnie cztery lata pełnił funkcję dyrektora Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta.

d471d0d

- Dalej gramy w tym samym zespole, ale ze względu na doświadczenie i posiadane kompetencje pan Jędrzej Solarski może teraz zagrać na nowej dla siebie pozycji – oświadczył prezydent Poznania.

Sam zainteresowany przyznaje, że nie spodziewał się takiej propozycji, a gdy ją usłyszał, to aż zakrztusił się sokiem.

- Obiecuję, że dam z siebie wszystko i postaram się nie zawieść zaufania pana prezydenta jak i mieszkańców Poznania – zadeklarował Solarski, który będzie odpowiadał m.in. za zdrowie i politykę społeczną.

Po tym, jak do dymisji podała się Agnieszka Pachciarz, prezydent Jacek Jaśkowiak zapowiedział, że tego samego kroku oczekuje od Pawła Augustyna, ale ten nie zamierzał rezygnować ze stanowiska.

d471d0d

- Chciałbym poinformować, że dziś stanowiska w radzie nadzorczej ZKZL stracili pan Eryk Kosiński oraz pani Jolanta Rekowska, a rada nadzorcza już w nowym składzie podjęła decyzję o zwolnieniu z funkcji prezesa pana Pawła Augustyna. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko, jego obowiązki będzie pełnić pani Ewa Bartosik – wyjaśnił w czwartek Jaśkowiak.

Prezydent zlecił też audyt spółki za ostatnie lata, ponieważ z treści ujawnionych maili wynika, że Augustyn jeszcze przed ogłoszeniem wyniku konkursu na prezesa ZKZL wiedział, że go wygra. Z innych maili wynika, że w ZKZL-u miało też dochodzić do próby ustawienia przetargu.

- Jeśli to się potwierdzi, złożymy wniosek do prokuratury – zapewnia prezydent Poznania.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d471d0d

Podziel się opinią

Share
d471d0d
d471d0d
Więcej tematów