Trwa ładowanie...
d4gmpnw

Kolejne spotkanie partyjnych liderów ws. rozwiązania kryzysu parlamentarnego

O godz. 14 kolejne spotkanie liderów partii politycznych zasiadających w Sejmie w sprawie rozwiązania kryzysu parlamentarnego. W poniedziałkowych rozmowach nie wziął udziału szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejne spotkanie partyjnych liderów ws. rozwiązania kryzysu parlamentarnego
(Twitter)
d4gmpnw

Przed południem zbiera się zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej. Liderzy tej partii będą rozmawiać o dalszych scenariuszach rozwiązania obecnego kryzysu parlamentarnego.

Poinformował o tym Sławomir Neumann. Szef klubu PO powiedział również, że na zamówienie wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z PO w Biurze Analiz Sejmowych powstały dwie opinie dotyczące posiedzenia Sejmu 16 grudnia diametralnie różniące się od tych, które zamieszczono wcześniej na stronach internetowych Sejmu.

Zobacz także: "W środę kolejne posiedzenie Sejmu"

d4gmpnw

- Konkluzje wynikające z tych ekspertyz są miażdżące dla marszałka Sejmu - powiedział inny poseł PO Sławomir Nitras. Dodał, że przedstawiono w nich cztery argumenty świadczące o tym, że posiedzenie z 16 grudnia jest niezgodne z konstytucją.

W opinii Sławomira Neumanna ekspertyzy te potwierdzają stanowisko PO, że 33 posiedzenie Sejmu, na którym uchwalono budżet na ten rok nie zostało zakończone. Polityk dodał, że pomysły na naprawianie budżetu w Senacie są niezgodne z prawem i dlatego PO nie uczestniczyła w dzisiejszym spotkaniu polityków opozycji z marszałkiem Senatu.

Jedna z ekspertyz została przygotowana przez doktora Ryszarda Balickiego z Katedry Prawa Konstytucyjnego, Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Drugą przygotowała pani adwokat doktor habilitowana Anna Rakowska-Trela. Obie ekspertyzy są dostępne na stronie internetowej klubu PO.

Sejmowe biuro prasowe poinformowało, że Kancelaria Sejmu nie mogła umieścić na swojej stronie internetowej opinii zamówionych przez Małgorzatę Kidawę-Błońską, ponieważ nie zostały one przekazane marszałkowi Kuchcińskiemu.

d4gmpnw

Podziel się opinią

Share

d4gmpnw

d4gmpnw
Więcej tematów