Trwa ładowanie...
dolbhta
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kolejne cuda Jana Pawła II pilnie poszukiwane

Postulator procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II ksiądz Sławomir Oder zaapelował do wiernych, by przekazywali mu informacje o nowych możliwych cudach, potrzebnych do kanonizacji polskiego papieża.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejne cuda Jana Pawła II pilnie poszukiwane
(AP)
dolbhta

W przesłaniu, zamieszczonym na oficjalnej stronie, poświęconej beatyfikacji papieża, ksiądz Oder oświadczył: "Nie zapominajmy, że beatyfikacja jest tylko etapem procesu, w oczekiwaniu wielkiego dnia, w którym Kościół będzie mógł, po uznaniu następnego cudu przypisanego Janowi Pawłowi II, zaprowadzić go do chwały świętego".

"Dlatego zachęcam do intensywnej modlitwy i o to, by zawiadomić postulatora, który czuwa wciąż nad tym, o wszystkich sygnałach, jakie mogą zostać przypisane wstawiennictwu Jana Pawła II jako przypadki otrzymanej łaski" - oświadczył polski ksiądz w przesłaniu do wiernych.

Już 14 stycznia, gdy wyznaczono na 1 maja termin beatyfikacji papieża, ksiądz Sławomir Oder powiedział, że od momentu zakończenia procesu beatyfikacyjnego można zacząć czekać na cud, wymagany do następnego kroku, jakim jest kanonizacja.

dolbhta

Pytany zaś o to, kiedy mógłby rozpocząć się proces kanonizacyjny Jana Pawła II, odpowiedział wówczas: - Zgodnie z praktyką i tradycją Kościoła dla dokonania kolejnego kroku potrzebny jest kolejny cud, a więc jedyne, co mogę powiedzieć, to aby modlić się i czuwać, aby ten cud dokonał się jak najprędzej.

Właściwie - wyjaśnił polski ksiądz - "do tego cudu mogłoby dojść już teraz". - Po uznaniu cudu i opublikowaniu dekretu następny cud liczy się już do następnego etapu - wyjaśnił. - Trzeba modlić się i czuwać, bo to może nastąpić zaraz - dodał ksiądz Oder.

dolbhta

Podziel się opinią

Share

dolbhta

dolbhta
Więcej tematów