Trwa ładowanie...
31-12-2015 12:25

Kolejna osoba aresztowana w związku z zamachami w Paryżu

• Brukselska policja aresztowała 22-letniego mężczyznę podejrzanego o udział w organizacji zamachów w Paryżu
• To już dziesiąta osoba aresztowana w tej sprawie
• W trakcie rewizji w mieszkaniu podejrzanego zabezpieczono ok. 10 telefonów komórkowych
• Nie znaleziono natomiast żadnej broni ani materiałów wybuchowych

Kolejna osoba aresztowana w związku z zamachami w ParyżuŹródło: PAP/EPA, fot: CHRISTOPHE PETIT TESSON
d1jdkgi
d1jdkgi

W Brukseli aresztowano dziesiątą osobę - 22-letniego mężczyznę - podejrzaną o "akty terroru i uczestnictwo w grupie terrorystycznej" w ramach śledztwa dotyczącego zamachów w Paryżu - poinformowała belgijska prokuratura.

Mężczyzna zidentyfikowany jako Ayoub B. został zatrzymany w środę w czasie przeszukań w brukselskiej dzielnicy Molenbeek, skąd pochodziła część zamachowców z Paryża. W ciągu pięciu dni sąd ma zdecydować, czy powinien on pozostać dłużej w areszcie.

W czwartkowym oświadczeniu prokuratura poinformowała o skonfiskowaniu w trakcie rewizji "ok. 10 telefonów komórkowych", które są badane. Nie znaleziono natomiast żadnej broni ani materiałów wybuchowych.

Według belgijskich mediów rewizję przeprowadzono w tym samym domu, który został już przeszukany trzy dni po zamachach z 13 listopada. Wówczas policja szukała mającego marokańskie pochodzenie Salaha Abdeslama, który jest podejrzany o zapewnienie wsparcia logistycznego w czasie paryskich zamachów. Abdeslam pozostaje na wolności. Jego brat Brahim to jeden z zamachowców samobójców z Paryża.

d1jdkgi

Cytowane przez francuski dziennik "Le Monde" źródła policyjne podały, że zamachowcy z Paryża w noc ataków byli w stałym kontakcie telefonicznym z dwoma abonentami w Belgii.

W skoordynowanych zamachach w stolicy Francji 13 listopada zginęło 130 ludzi.

d1jdkgi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jdkgi
Więcej tematów