Trwa ładowanie...
d19mpnj

Kolejna osoba aresztowana w związku z zamachami w Paryżu

• Brukselska policja aresztowała 22-letniego mężczyznę podejrzanego o udział w organizacji zamachów w Paryżu
• To już dziesiąta osoba aresztowana w tej sprawie
• W trakcie rewizji w mieszkaniu podejrzanego zabezpieczono ok. 10 telefonów komórkowych
• Nie znaleziono natomiast żadnej broni ani materiałów wybuchowych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W listopadowych zamachach w stolicy Francji zginęło 130 osób
W listopadowych zamachach w stolicy Francji zginęło 130 osób (PAP/EPA, Fot: CHRISTOPHE PETIT TESSON)
d19mpnj

W Brukseli aresztowano dziesiątą osobę - 22-letniego mężczyznę - podejrzaną o "akty terroru i uczestnictwo w grupie terrorystycznej" w ramach śledztwa dotyczącego zamachów w Paryżu - poinformowała belgijska prokuratura.

Mężczyzna zidentyfikowany jako Ayoub B. został zatrzymany w środę w czasie przeszukań w brukselskiej dzielnicy Molenbeek, skąd pochodziła część zamachowców z Paryża. W ciągu pięciu dni sąd ma zdecydować, czy powinien on pozostać dłużej w areszcie.

W czwartkowym oświadczeniu prokuratura poinformowała o skonfiskowaniu w trakcie rewizji "ok. 10 telefonów komórkowych", które są badane. Nie znaleziono natomiast żadnej broni ani materiałów wybuchowych.

d19mpnj

Według belgijskich mediów rewizję przeprowadzono w tym samym domu, który został już przeszukany trzy dni po zamachach z 13 listopada. Wówczas policja szukała mającego marokańskie pochodzenie Salaha Abdeslama, który jest podejrzany o zapewnienie wsparcia logistycznego w czasie paryskich zamachów. Abdeslam pozostaje na wolności. Jego brat Brahim to jeden z zamachowców samobójców z Paryża.

Cytowane przez francuski dziennik "Le Monde" źródła policyjne podały, że zamachowcy z Paryża w noc ataków byli w stałym kontakcie telefonicznym z dwoma abonentami w Belgii.

W skoordynowanych zamachach w stolicy Francji 13 listopada zginęło 130 ludzi.

d19mpnj

Podziel się opinią

Share
d19mpnj
d19mpnj
Więcej tematów