Trwa ładowanie...
ycipk-351uca
ycipk-351uca
x-news/TVN 24

Kolejna okrutna egzekucja amerykańskiego dziennikarza

Dżihadyści z Państwa Islamskiego opublikowali w internecie wideo przedstawiające egzekucję kolejnego amerykańskiego zakładnika. To uprowadzony w 2013 roku w Syrii dziennikarz Steven Sotloff. Nagranie zawiera również wezwanie do rządów, by wycofały się z "sojuszu zła Ameryki przeciwko Państwu Islamskiemu", i grozi śmiercią kolejnego zakładnika, Brytyjczyka Davida Hainesa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-351uca

Służby wywiadowcze USA prowadzą intensywne badania w celu definitywnego ustalenia, czy wideo jest autentyczne.

Egzekucji Stevena Sotloffa dokonano przez ścięcie głowy. Wykonującym egzekucję jest najprawdopodobniej ten sam, mówiący po angielsku z brytyjskim akcentem, mężczyzna, który ściął Jamesa Foleya.

ycipk-351uca

Nagranie zawiera również wezwanie do rządów, by wycofały się z "sojuszu zła Ameryki przeciwko Państwu Islamskiemu", i grozi śmiercią kolejnego zakładnika, Brytyjczyka Davida Hainesa.

Jak podaje stacja NBC News, David Haines pracował w Syrii dla organizacji pokojowej Nonviolent Peaceforce. Jej przedstawiciel potwierdza, że mężczyzna, o którym mowa na nagraniu, współpracował z nimi w 2012 roku w Sudanie Południowym, a na początku 2013 roku został porwany w Syrii.

- David został porwany kilka miesięcy temu. Wciąż wierzymy, że wkrótce zostanie uwolniony - powiedziała Tiffany Easthom, dyrektor organizacji Nonviolent Peaceforce w Sudanie Południowym. Dodała, że kiedy usłyszała, że dżihadyści z Państwa Islamskiego zagrozili zabiciem Hainesa, "serce podeszło jej do gardła."

Jak mówiła Easthom, Haines ma doświadczenie wojskowe, jest obeznany ze specyfiką trudnych miejsc, w których pracował. - To bardzo opiekuńczy człowiek z dużym poczuciem humoru – opowiadała.

ycipk-351uca

Niecałe dwa tygodnie temu w sieci pojawiło się nagranie z egzekucji innego amerykańskiego dziennikarza - Jamesa Foleya.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-351uca

ycipk-351uca
ycipk-351uca