Trwa ładowanie...
d28a9e0

Kolejna okrutna egzekucja amerykańskiego dziennikarza

Dżihadyści z Państwa Islamskiego opublikowali w internecie wideo przedstawiające egzekucję kolejnego amerykańskiego zakładnika. To uprowadzony w 2013 roku w Syrii dziennikarz Steven Sotloff. Nagranie zawiera również wezwanie do rządów, by wycofały się z "sojuszu zła Ameryki przeciwko Państwu Islamskiemu", i grozi śmiercią kolejnego zakładnika, Brytyjczyka Davida Hainesa.

Share
d28a9e0

Służby wywiadowcze USA prowadzą intensywne badania w celu definitywnego ustalenia, czy wideo jest autentyczne.

Egzekucji Stevena Sotloffa dokonano przez ścięcie głowy. Wykonującym egzekucję jest najprawdopodobniej ten sam, mówiący po angielsku z brytyjskim akcentem, mężczyzna, który ściął Jamesa Foleya.

Nagranie zawiera również wezwanie do rządów, by wycofały się z "sojuszu zła Ameryki przeciwko Państwu Islamskiemu", i grozi śmiercią kolejnego zakładnika, Brytyjczyka Davida Hainesa.

d28a9e0

Jak podaje stacja NBC News, David Haines pracował w Syrii dla organizacji pokojowej Nonviolent Peaceforce. Jej przedstawiciel potwierdza, że mężczyzna, o którym mowa na nagraniu, współpracował z nimi w 2012 roku w Sudanie Południowym, a na początku 2013 roku został porwany w Syrii.

- David został porwany kilka miesięcy temu. Wciąż wierzymy, że wkrótce zostanie uwolniony - powiedziała Tiffany Easthom, dyrektor organizacji Nonviolent Peaceforce w Sudanie Południowym. Dodała, że kiedy usłyszała, że dżihadyści z Państwa Islamskiego zagrozili zabiciem Hainesa, "serce podeszło jej do gardła."

Jak mówiła Easthom, Haines ma doświadczenie wojskowe, jest obeznany ze specyfiką trudnych miejsc, w których pracował. - To bardzo opiekuńczy człowiek z dużym poczuciem humoru – opowiadała.

Niecałe dwa tygodnie temu w sieci pojawiło się nagranie z egzekucji innego amerykańskiego dziennikarza - Jamesa Foleya.

d28a9e0

Podziel się opinią

Share
d28a9e0
d28a9e0
Więcej tematów