Koleją na kartę miejską
Posiadacze Warszawskiej Karty Miejskiej będą mogli od 1 stycznia nadal podróżować pociągami kolei mazowieckiej na podstawie tzw. wspólnego biletu. W czwartek Koleje Mazowieckie (KM) i Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) podpisały umowę przedłużającą funkcjonowanie tego biletu.
Podpisana dziś umowa w tej sprawie przewiduje, że taka karta musi jednak być wykupiona na co najmniej trzy miesiące, a podróż nie dłuższa niż do granic miasta. Poinformował o tym wiceprezes zarządu Kolei Mazowieckich Grzegorz Kuciński.
Umowa przewiduje jednocześnie, że od stycznia pasażerowie przesiadający się z tramwajów lub autobusów do pociągu nie będą musieli, jak do tej pory, dopłacać 5 zł do biletu miejskiego 30- dniowego lub 90-dniowego.
Ponadto w najbliższym czasie kartę miejską będzie można także doładowywać w niektórych kasach kolei mazowieckiej. W ramach tej oferty można podróżować pociągami na obszarze ograniczonym stacjami: Warszawa Ursus, Warszawa Gołąbki, Warszawa Choszczówka, Warszawa Wola Grzybowska, Warszawa Jeziorki, Warszawa Falenica.
Wkrótce karta miejska będzie obowiązywała również w obrębie Warszawy w kolejce WKD. Chodzi o to, aby objąć nią wszystkie środki transportu.
Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Leszek Ruta powiedział, że przedsiębiorstwo zwróci Kolejom Mazowieckim za przewozy pasażerów na podstawie Karty Miejskiej około 9 milionów złotych rocznie, ale będzie wyliczona dokładna suma.
Szacuje się, że z przejazdów koleją na kartę miejską będzie korzystać około 25 tysięcy osób.
PAP, IAR